Uchwyt samochodowy

Uchwyt samochodowy elegance czarny
Uchwyt samochodowy elegance czarny
cena 44,79 zł
Uchwyt samochodowy Regular 27
Uchwyt samochodowy Regular 27
cena 59,79 zł
Uchwyt samochodowy jaki wybrać?

Żyjemy w takich czasach, że większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Często zanim jeszcze wstaniemy rano z łóżka telefon mamy już w dłoni (szczególnie, że korzystamy z niego zamiast budzika) przeglądając powiadomienia, które przyszły nam przez noc.

Szybki przegląd wiadomości ewentualnie wiadomości mailowych i pędzimy do pracy. Nasze urządzenie mobilne ląduje w czeluściach torebki, kieszeni marynarki lub płaszcza. Pospiesznie wsiadamy do samochodu i ruszamy w drogę. Nagle dzwoni telefon a my nie możemy go zlokalizować.

I tutaj zaczyna się problem. Ciężko prowadząc samochód jednocześnie szukać telefonu komórkowego by móc odebrać połączenie. To jest pierwsza kwestia. Druga równie niezwykle ważna to to, że nawet jeśli już uda nam się go odnaleźć to przecież prowadzenie rozmów nie jest dozwolone.

Rozwaga przede wszystkim. Po co niepotrzebnie stwarzać zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego? Biorąc do ręki telefon wystarczy dosłownie sekunda by doszło do nieszczęścia.

W trasie wykorzystujemy telefon nie tylko do kontaktu ale coraz częściej zastępuje nam on nawigację. Dlatego, uchwyt samochodowy powinien stać się obowiązkowym wyposażeniem w każdym samochodzie.

W naszej ofercie dostępna jest szeroka gama uchwytów o różnych kształtach, kolorach i sposobie montowania, które można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.

Najczęściej wybierane są są uchwyty montowane do szyby lub kokpitu przy pomocy specjalnej przyssawki. Można je bez problemu ustawić w wygodny dla siebie sposób, tak, aby telefon był
w zasięgu wzroku. Doskonale sprawdzają się, gdy korzystacie z nawigacji na telefonie. Jak każdy produkt posiada on swoje wady i zalety. Do najważniejszych zalet możemy zaliczyć to, że telefon mamy w wygodnej pozycji na wyciągnięcie ręki i w zasięgu wzroku. Niewątpliwą wadą natomiast uchwytów montowanych czy to na szybie, czy kokpicie jest częściowe ograniczenie pola widzenia.

Ciekawym rozwiązaniem są również uchwyt do kratki wentylacyjnej samochodu. Dzięki niewielkim rozmiarom, nie zajmuje on dużo miejsca. Dzięki miejscu w którym się je montuje nie zasłaniają także pola widzenia co jest niezwykle ważne podczas prowadzenia samochodu. Producenci tego typu uchwytów postarali się, by pasowały do większości kratek w naszych samochodów.

Do niedawna jeżeli chodzi o sposób „trzymania” telefonu w uchwycie nie mieliśmy dużego wyboru. Dostępne były tylko uchwyty zaciskowe – po umieszczeniu urządzenia trzeba zacisnąć ramiona trzymające a do odblokowywania najczęściej jest specjalny przycisk. Świat się jednak zmienia tak i oferta z uchwytami uległa zmianie.

Teraz oprócz tradycyjnych uchwytów możemy sobie wybrać na przykład uchwyt grawitacyjny. Po umieszczeniu smartfona jego ramiona automatycznie się zaciskają dopasowując jednocześnie do jego wymiarów. Uchwyt można właściwie w pełni swobodnie obsługiwać jedną ręką.

Uchwyt magnetyczny natomiast nie posiada żadnych ramion trzymających, wszystko działa na zasadzie silnego magnesu. W zestawie z takich uchwytem znajdziemy specjalne magnetyczne płytki, które montuje się na obudowie telefonu.

Coraz częściej nasze smartfony wyposażone są w technologię QI, która umożliwia jego bezprzewodowe ładowanie. Uchwyt samochodowy z ładowarką indukcyjną dla posiadaczy tego typu telefonów jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem.

Producenci uchwytów samochodowych nie zapomnieli także o pasażerach, szczególnie tych, którzy podróżują na tylnych siedzenia. Zagłówkowe uchwyty samochodowe jak sama nazwa wskazuje mocowane są do zagłówków. Możemy w nich umieścić smartfon lub tablet z włączoną bajką lub filmem bez obaw, że urządzenie wypadnie. Jest to z pewnością wygodniejsze rozwiązanie niż trzymanie telefonu w rękach.

Większość proponowanych uchwytów jest uniwersalnych i jego ramiona można odpowiednio dopasować do wymiarów naszego telefonu. Jest to wygodne rozwiązanie szczególnie gdy samochodem jeździ kilku kierowców i każdy z nich posiada inny model urządzenia mobilnego. Bywają również uchwyty samochodowe dedykowane do jednego ewentualnie kilku modeli tej samej marki. Do takich należy między innymi iPhone oraz Samsung - mowa tutaj o oryginalnych uchwytach samochodowych.

W zależności od tego jaki budżet możemy przeznaczyć na uchwyt samochodowy, możemy wybrać właśnie oryginalny lub jednej ze znanych marek - Spigen, Baseus, Rock. Są to uchwyty droższe wizualnie bardzo dobrze wykonane. Oczywiście jeżeli nie stać nas na taki drogi uchwyt spokojnie możemy zdecydować się na zakup tańszego uchwytu, który również sprawdzi się podczas użytkowania.

Możesz wybrać uchwyt, który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom zarówno pod względem technicznym, jak i kształtu i koloru. Nieważne, czy jeździsz na długich trasach, czy tylko na krótkich odcinkach korzystając z uchwytu samochodowego poprawisz nie tylko komfort podróżowanie, ale także, co jest niezwykle ważne zwiększysz bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

Uchwyt samochodowy na kratkę

Każdy kierowca samochodu wie jak ważnym gadżetem jest uchwyt do telefonu. Wsiadając za kierownicę pierwszą rzeczą o jakiej myślimy jest ”gdzie położyć telefon?”. Często w kokpicie znajdują się półeczki, w które można wsunąć smartfon. Jednak po pierwsze nie zawsze są na tyle duże by zmieścić urządzenie większych rozmiarów, po drugie nie jesteśmy w stanie kontrolować wyświetlacza bez sięgania po smartfon i po trzecie nie jest to bezpieczny sposób na przewożenie telefonu. W przypadku gwałtownego hamowania smartfon może wysunąć się z półki i upaść rozbijając przy tym wyświetlacz. Dlatego uchwyt samochodowy na telefon to idealne rozwiązanie dla każdego kierowy.

Uchwyt montowany do kratki nawiewu to jedna z opcji do wyboru w naszym sklepie.
Sposób montażu uchwytu jest niezwykle prosty. W większości przypadków system mocujący to zacisk, który zakłada się na pojedynczy listek kratki nawiewowej. By nie doszło do uszkodzenia nawiewu na ramionach zaciskowych znajdują się delikatne pianki. Dzięki temu na elementach kokpitu nie pozostaną zarysowania. Gąbeczki te również nie pozwalają na ześlizgnięcie się uchwytu z listka nawiewu oraz amortyzują wstrząsy powstałe podczas jazdy. Uchwyt samochodowy można ustawić pod dowolnym kątem, dzięki śrubie kulowej.

Uchwyty do kratki wentylacyjnej mogą mieć różne wzory oraz odmienne sposoby montowania w nich smartfona.

 1. Uchwyt magnetyczny – wyposażony w solidny magnes oraz metalowe płytki, które umieszcza się na obudowie telefonu. Płytkę metalową można przykleić bezpośrednio do obudowy smartfon. Jeśli używamy etui możemy płytkę włożyć pod pokrowiec lub dzięki warstwie klejącej umocować na zewnątrz pokrowca. Magnes znajdujący się w uchwycie jest bardzo silny, utrzymuje ciężar telefonu nawet podczas jazdy po wybojach.

 2. Uchwyt zaciskowy sprężynowy – by umieścić smartfon w uchwycie należy wcześniej rozsunąć ramię, które zaciska się na telefonie. Ramiona zaciskowe wyposażone są w gąbki, gdyż zacisk jest bardzo mocny i sam plastik mógłby uszkodzić delikatną obudowę.

 3. Uchwyt zaciskowy grawitacyjny – wyposażony w potrójne ramiona – dwa boczne i jedno dolne. To właśnie nacisk smartfon na dolne ramię sprawia iż boczne ramiona pod wpływem siły ciężkości zaciskają się na telefonie i utrzymują go na swoim miejscu.


Uchwyt na telefon do wentylacji to bardzo wygodne rozwiązanie, smartfon nie zasłania widoczności za szybą. Ponadto kratka nawiewu znajduje się znacznie bliżej gniazda zapalniczki a co za tym idzie kabel od ładowarki może być znacznie krótszy. Pamiętajmy jednak by nie umieszczać w takim uchwycie telefonu gdy ogrzewanie w samochodzie jest ustawione na wysoka temperaturę. W takiej sytuacji może dojść do przegrzania urządzenia co odzwierciedla się na jego prawidłowym funkcjonowaniu.

Pamiętajmy także by przed zakupem dokładnie sprawdzić szerokość ramion zaciskowych gdyż uchwyty na kratkę są niewielkich rozmiarów i mogą nie być kompatybilne ze smartfonami o większych gabarytach.

Uchwyt na telefon montowany na szybę

Uchwyt samochodowy montowany do przedniej szyby to najczęściej wybierany uchwyt na smartfon.

Praktycznie w każdym samochodzie możemy zobaczyć charakterystyczne kółko na szybie tuż nad deską rozdzielczą. Owo kółko to silikonowa przyssawka, dzięki której uchwyt stabilnie utrzymuje się na swoim miejscu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdyż telefon znajduje się na wysokości wzroku, dzięki czemu możemy w wygodny sposób kontrolować np. przychodzące powiadomienia. Ponadto, gdy korzystamy z nawigacji podczas jazdy nie musimy odwracać wzroku od drogi by sprawdzić położenie i dalsze etapy podróży. Jest to bardzo ważne gdyż tylko pełne skupienie kierowcy może zapewnić bezpieczeństwo. Ciągłe odrywanie wzroku może rozproszyć kierującego i spowodować kolizję lub co gorsza groźny wypadek.

Uchwyty montowane na szybę wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, wytrzymałych i odpornych na wstrząsy. Dzięki śrubie kulowej każdy kierowca może w prosty i precyzyjny sposób ustawić kąt odchylenia smartfona idealny dla siebie.

Każdy uchwyt na szybę zbudowany jest z ramienia, które przytwierdza się do szyby za pomocą gumowej przyssawki. Do ramienia za pomocą śruby kulowej przytwierdzony jest panel trzymający.

Uchwyty mocujące do szyby różnią się od siebie głównie systemem utrzymującym telefon.

 1. Uchwyt zaciskowy sprężynowy - model ten wyposażony jest w dwa boczne ramiona, które zwalniają się po przyciśnięciu specjalnego przycisku. Telefon umieszczamy pomiędzy ramionami i dociskamy do obudowy smartfon. Ramiona te wyposażone są w specjalne delikatne gąbeczki, dzięki którym na brzegach smartfona nie zostają ślady.

 2. Uchwyt zaciskowy grawitacyjny – jego działanie oparte jest na prawie fizyki czyli sile grawitacji. W uchwycie tym wbudowane są trzy ramiona dwa boczne oraz jedno dolne. Po włożeniu smartfona w uchwyt obciążone dolne ramię powoduje jednoczesny zacisk bocznych ramion, które chwytają telefon i utrzymują go na miejscu.

 3. Uchwyt magnetyczny - wyposażony w solidny magnes oraz metalowe płytki, które umieszcza się na obudowie telefonu. Płytkę metalową można przykleić bezpośrednio do obudowy smartfon. Jeśli używamy etui możemy płytkę włożyć pod pokrowiec Magnes znajdujący się w uchwycie jest bardzo silny, utrzymuje ciężar telefonu nawet podczas jazdy po wybojach.

 4. Uchwyt indukcyjny - oprócz funkcji stabilnego utrzymywania telefonu posiada również wbudowana cewkę indukcyjna dzięki której możemy ładować baterię w telefonie. Jest to niezwykle wygodne gdyż nie musimy już pamiętać o wpinaniu kabla w port USB. Jeśli nie posiadamy w swoim telefonie technologii potrzebnej do ładowania indukcyjnego, w naszym sklepie dostępne są specjalne adaptery umożliwiające takie właśnie ładowanie.

 

Montując uchwyt na telefon do szyby w samochodzie pamiętajmy by bardzo dokładnie oczyścić szkło z wszelkich zabrudzeń a najlepiej zrobić to alkoholem. Dokładne oczyszczenie szyby gwarantuje iż uchwyt będzie stabilnie przymocowany i nie odklei się podczas jazdy.

Uchwyt na telefon do samochodu na kokpit

Wybór uchwytów na smartfon do samochodów jest ogromny. Na rynku akcesoriów GSM znaleźć możemy szereg różnego rodzaju wysięgników idealnie pasujących do praktycznie wszystkich modeli telefonów. Różnią się one budową i sposobem montażu.

Najpopularniejsze są uchwyty montowane na szybie oraz takie, które mocuje się na listku kratki nawiewu. Jednak warto również zwrócić uwagę na uchwyty na telefon montowane na desce rozdzielczej. W ofercie naszego sklepu znajduje się spory wybór takich właśnie uchwytów.

Część z nich budową przypomina te montowane do szyby. Zbudowane są z elementu mocującego – ramienia, na którego jednym końcu znajduje się silikonowa przyssawka z warstwą klejąca. Na drugim końcu zaś śruba kulowa umożliwiająca indywidualne ustawienie kąta pod jakim znajdować się będzie wyświetlacz telefonu w czasie jazdy. Uchwyty tego typu różnią się budową panelu do którego mocujemy urządzenie.

Może to być:

 1. Panel zaciskowy sprężynowy – telefon wkłada się po uprzednim zwolnieniu blokady sprężynowej, są to tak zwane uchwyty zaciskowe. Najczęściej następuje to poprzez naciśnięcie specjalnego przycisku. By smartfon stabilnie osadził się w uchwycie wystarczy docisnąć ramiona przytrzymujące.

 2. Posiadamy również uchwyty bez przycisku zwalniającego blokadę, w takim przypadku ramiona rozchylamy mechanicznie naciągając w przeciwne strony. Ramiona utrzymujące smartfon wyposażone są w miękkie gąbeczki które chronią obudowę telefonu przed zarysowaniem.

 3. Warto zwrócić również uwagę na uchwyty z magnetyczną głowicą. Są zdecydowanie mniejsze niż tradycyjne. W zestawie znajduje się także metalowa płytka, którą przykleić możemy bezpośrednio do obudowy telefonu lub włożyć pod pokrowiec, jeśli takiego używamy. Uchwyty magnetyczne są bardzo funkcjonalne, nie musimy rozchylać ramion trzymających wystarczy jedynie przyłożyć smartfon do magnesu. Magnes generuje bardzo duże pole przyciągania, dzięki czemu telefon nie upadnie podczas jazdy.

 4. Uchwyt mocowany na kokpit może mieć również funkcję ładowarki indukcyjnej. Posiada on wbudowana cewkę indukcyjna, dzięki której możemy ładować baterię w telefonie. Jest to niezwykle wygodne, gdyż nie musimy już pamiętać o wpinaniu kabla w port USB. Jeśli nie posiadamy w swoim telefonie technologii potrzebnej do ładowania indukcyjnego, w naszym sklepie dostępne są specjalne adaptery umożliwiające takie właśnie ładowanie.

 

Ciekawym rozwiązaniem są maty antypoślizgowe, które dzięki warstwie klejącej przytwierdza się do kokpitu. Jest to idealne rozwiązanie dla właścicieli małych samochodów gdzie brak przestrzeni na umocowanie większego uchwytu lub też dla takich które z różnych względów nie chcą przyklejać nic na przedniej szybie. Maty żelowe mają specyficzne właściwości, które dzięki swojej strukturze utrzymują telefon na miejscu.

W sprzedaży posiadamy również specjalną podkładkę klejącą, dzięki której uchwyt mocowany do szyby możemy zamontować również na kokpicie. Wykonana jest z wysokiej jakości silikonu i pasuje do większości uchwytów samochodowych.

Znajdź nas na Facebooku