Słuchawki

Słuchawki Casni CS-180 beżowe
Słuchawki Casni CS-180 beżowe
cena 34,79 zł
Słuchawki Casni CS-180 czarne
Słuchawki Casni CS-180 czarne
cena 34,79 zł
Słuchawki Casni CS-180 różowe
Słuchawki Casni CS-180 różowe
cena 34,79 zł
Słuchawki Casni CS-180 żółte
Słuchawki Casni CS-180 żółte
cena 34,79 zł
Słuchawki HOCO bluetooth TWS EA1 szare
Słuchawki HOCO bluetooth TWS EA1 szare
cena 119,79 zł
Jakie słuchawki do telefonu?

Muzyka towarzyszy nam praktycznie przez całe życie. Są osoby, które praktycznie nie wyobrażają sobie bez niej życia. Słuchamy jej w radiu, w telewizji, korzystamy z odtwarzaczy muzycznych lub różnych aplikacji dostępnych na telefony komórkowe.

Nie zawsze jednak mamy możliwość słuchania ulubionych dźwięków głośno, bezpośrednio z głośników. Korzystamy wtedy ze słuchawek. W drodze do pracy, szkoły, podczas treningu, jazdy na rowerze, w parku lub gdy po prostu chcemy się „odciąć” od świata zewnętrznego. Sytuacji w których możliwe jest słuchanie tylko przy pomocy słuchawek jest naprawdę dużo.
 

W ofercie dostępnych jest kilka rodzajów słuchawek do telefonów.

Każdy wybiera słuchawki takie, w których słucha mu się muzyki najwygodniej.

 

  1. Nauszne bezprzewodowe – jak sama nazwa wskazuje zakładamy je na uszy. Ich cechą charakterystyczną jest brak jakichkolwiek przewodów łączących je z telefonem lub innym odtwarzaczem. Wykorzystywana jest tutaj technologia bluetooth, więc każde urządzenie z którego chcemy odtwarzać utwory, audiobooki lub filmy również musi posiadać bluetooth. Mogą one być wykonane z różnych materiałów, oferta kolorystyczna jest tutaj naprawdę bogata.Większość słuchawek posiada wbudowany mikrofon więc możliwe jest również prowadzenie rozmów. Często też na nausznikach wbudowane są przyciski funkcyjne do sterowanie muzyką.

  2. Nauszne słuchawki przewodowe – łączy się je z telefonem za pomocą przewodu ze specjalną końcówką dopasowaną do wejścia audio w telefonie lub innym urządzeniu. Najczęściej jest to tak zwana końcówka jack 3,5 mm. Wizualnie nie różnią się niczym od słuchawek bezprzewodowych. Bywa, że producent proponuje nam dwa identyczne modele różniące się właśnie tylko i wyłącznie rodzajem połączenia ich z telefonem. Również posiadają wbudowany mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów, czy pilot to sterowania muzyką. Jedyną znaczącą różnicą pomiędzy jednymi i drugimi jest cena. Przewodowe słuchawki nauszne są znacznie tańsze.

  3. Słuchawki douszne bezprzewodowe – są osoby, którym bardziej odpowiada właśnie ten rodzaj słuchawek. Bardzo często sięgają po nie osoby, które aktywnie spędzają czas jeżdżąc na rowerze, czy biegając. Z myślą o nich powstała właśnie kategoria słuchawek sportowych. Do połączenia słuchawek z urządzeniem odtwarzającym niezbędna jest technologia bluetooth. Zazwyczaj zasięg działania to około 10 metrów, więc nasze urządzenie muzyczne spokojnie można schować do kieszeni czy plecaka. Większość proponowanych tego typu słuchawek posiada możliwość odbierania połączeń czy też sterowanie muzyką. Ciekawą propozycją są tutaj tak zwane mini słuchawki douszne. Najczęściej słuchawki połączone są ze sobą, inaczej jest właśnie w przypadku słuchawek mini (czasem nazywa się je pchełkami). Douszne słuchawki nie zajmują wiele miejsca, są lekkie więc możemy je mieć praktycznie zawsze przy sobie.

  4. Słuchawki douszne przewodowe – w skrócie podłączamy je do odtwarzacza za pomocą przewodu zakończonego odpowiednią końcówką. W na przewodzie słuchawkowym najczęściej znajduje się pilot do sterowania oraz mikrofon pozwalający na prowadzenie rozmów.

 

To taka charakterystyka słuchawek w pigułce. Słuchawki z każdego rodzaju mają bardzo dużo cech wspólnych jednak różnią się między sobą detalami, czasem mają one duże znaczenie podczas decyzji zakupowej. Szczególną uwagę należy zwrócić podczas zakupu słuchawek dla dzieci. Dziecięce ucho jest niezwykle wrażliwe i bardzo ważnym jest by słuchawki miały odpowiedni poziom głośności - bezpieczna dla malucha głośność to 85 dB. Osoby, które korzystają ze słuchawek podczas treningów z pewnością będą szukały słuchawek sportowych z odpowiednią klasą wodoodporności – nie chodzi tutaj tylko o warunki atmosferyczne w jakich się trenuje ale także jest to zabezpieczenie przed potem, który również może uszkodzić słuchawki.

I wreszcie osoby dla których muzyka jest prawdziwą pasją poszukują słuchawek markowych, które gwarantują brzmienie najwyższej jakości. Jednym z wiodących i najbardziej znanych (nie tylko w Polsce) producentów jest JBL. Oczywiście bardzo dobry marek jest znacznie więcej – na przykład szwedzka marka Defunc, która próbuje zaskarbić sobie polskich fanów dobrego dźwięku.

Pewne jest, że podczas wyboru słuchawek poza ceną warto się także kierować specyfikacją techniczną. W przypadku słuchawek bezprzewodowych dobrze jest zwrócić uwagę na czas pracy i ładowania. Ważne jest także to z jakich materiałów są wykonane, by komfort podczas ich użytkowania był jak największy.


Gdy wybierzecie słuchawki dla siebie najlepsze pozostaje Wam już tylko delektować się ulubionymi utworami, audiobookami czy też filmami.

Jak wybrać dobre słuchawki dla dzieci?

Świat pędzi do przodu i technologia cały czas się rozwija. Obecnie już nie tylko dorośli korzystają z telefonów komórkowych czy tabletów ale także dzieci.

A jeśli dziecko posiada swój telefon/tablet zapewne poszukujemy do nich akcesoriów, które będą bezpieczne podczas użytkowania. Jednym z takich produktów są słuchawki dla dzieci.
I tutaj może pojawić się pytanie jakie słuchawki dla dziecka wybrać?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jakość wykonania, producenta i specyfikację techniczną.

Jedną z popularniejszych marek proponujących dziecięce słuchawki jest JBL. Firma ta proponuję między innymi słuchawki dla dzieci z mikrofonem – sprawdzą się one zatem nie tylko podczas słuchania muzyki czy audiobooków ale także do rozmów telefonicznych czy to na różnych czatach. JBL skupia się na tym, by ich słuchawki dla dzieci były w pełni komfortowe i bezpieczne (w celu ochrony słuchu najmłodszych, głośność nigdy nie przekracza 85 dB).

Słuchawki nauszne są chyba najpopularniejszym rodzajem więc o ich oferta jest spora. Tutaj zwróćmy uwagę na to, by pałąk był wyposażony w miękkie podbicie. To samo dotyczy nauszników – powinny one być wykonane w taki sposób, by nie uciskały ucha a dłuższe korzystanie z nich nie powodowało uczucia dyskomfortu. W ofercie znajdziemy świecące uszy, korony, rogi jednorożca jednym słowem
idealne słuchawki dla dziewczynki.

Oczywiście dostępne są także słuchawki dla dzieci douszne.
Tą propozycją zapewne będą zainteresowane starsze dzieci czy nastolatkowie. Tutaj także warto zwrócić uwagę na sposób wykonania wkładki dousznej. Szeroka gama kolorystyczna oraz sposób wykonania z całą pewnością są w tym przypadku atutem, można wybrać słuchawki odpowiednie do wieku dziecka jego upodobań itp.

Słuchawki dla dzieci bezprzewodowe mają tą zaletę, że nie posiadają kabla. Większość działa w zasięgo do 10 metrów od urządzenia z którem są połączone. Tak więc dziecko może się swobodnie przemieszczać na przykład po mieszkaniu bez konieczności noszenia ze sobą telefonu. Świetne rozwiązanie na przykład podczas sprzątania czy tańczenia.

Dzieci bardzo często posiadają także różnego rodzaju konsole do gier. Jeżeli nie chcemy by dźwięki z gier zakłócały spokój innym domownikom możemy zainwestować w tak zwane słuchawki gamingowe.

Każdy z wyżej wymienionych rodzajów słuchawek dla dzieci może być doskonałym pomysłem na prezent - urodzinowy, mikołakowy i z wielu innych okazji.

Niniejsza strona korzysta z plików cookie
Znajdź nas na Facebooku