Karta pamięci

Karty pamięci

Współczesne smartfony zostały wyposażone w sporą wielkość GB jeżeli chodzi o pamięć wewnętrzną.

Jeśli jednak ktoś intensywnie korzysta z telefonu robiąc bardzo dużo zdjęć, zapisując mnóstwo muzyki, to niestety pamięć naszego urzadzenia może okazać się za mała.

Z pomocą przychodzą wtedy Karty Pamięci. Mają one różne wielkości ze względu na zróżnicowaną ilość pamięci zewnętrznej obsługiwanej przez telefony.

W naszej ofercie najmniejsza karta posiada 4GB a największa 124 GB. Zróżnicowane są one także pod względem prędkości zapisu oraz odczytu. Znajdziecie u nas karty pamięci klasy 4 oraz 10.

Proponowane przez nas karty pamięci są renomowanej marki TOSHIBA.

Zastanawiasz się jaką kartę wybrać do swojego telefonu? Zadzwoń lub napisz do nas, chętnie doradzimy.

Karta pamięci Huawei NM Card (nanoSD)

Marka Huawei chce być wyjątkowa pod każdym względem. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o rozwiązania technologiczne, które proponuje nam w swoich smartfonach. Każdy wie co to jest i do czego służy karta pamięci. Dzięki niej rozszerzymy pamięć w swoim smartfonie, są niezbędne w fotograficznych aparatach cyfrowych, możemy je wykorzystywać w odtwarzaczach mp3 itp.

Do tej pory większość użytkowników korzystała z kart pamięci SD lub microSD. Są to najpopularniejsze nośniki pamięci. Duży wybór odnośnie pojemności powoduje, że każdy mógł dobrać wielkość pamięci odpowiednią do swoich potrzeb. Oczywiście na rynku pojawiają się także inne typy kart pamięci. Nie są one jednak tak popularne i wykorzystywane w niewielkiej ilości urządzeń.

Huawei stworzył swój standard kart pamięci, który różnych się od ty powszechnie wszystkim znanych. Na chwilę obecną można je wykorzystywać tylko w kilku modelach telefonów. Chodzi tutaj o kartę pamięci Nano Merory Card (w skrócie NM Card), potocznie zwaną NanoSD. Rozbudować pamięć wewnętrzną przy pomocy właśnie tej karty będzie można w takich modelach jak Mate 20, Mate 20 Pro, P30 czy P30 Pro. Z pewnością z czasem ilość smartfonów obsługujących karty Nano będzie się zwiększała.


Format karty NM Card jest inny niż najpopularniejszych kart pamięci używanych w telefonie. Tak więc posiadacz któregoś z wyżej wymienionych smartfonów nie ma możliwości zakupu innej karty niż ta proponowana przez Huawei. Dla osób, które wykorzystują telefon to nagrywania filmów, robią niezliczoną ilość zdjęć, korzystają z wielu różnich aplikacji mobilnych taka karta może okazać się niezbędna.

Obecnie na rynku dostępne są karty pamięci NanoSD o pojemności 128 GB. Smartfony mają możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej nawet do 256 GB więc i o zakup karty z taką pojemnością można się pokusić. Huawei wprowadził w dostępnych kartach komunikację w protokole eMMC 4.5 o przepustowości, która maksymalnie może wynosić 90 Mb/s. Ta karta pamięci ma naprawdę niewielkie wymiary – jest dopasowana do wymiarów wejścia slotu nano sim. Nie oznacza to jednak, że każdy smartfon będzie obsługiwał tą kartę. Taką możliwość posiadają jedynie urządzenia posiadające odpowiednią technologię umożliwiającą współpracę z Huawei NM Card.

Ta karta pamięci została stworzona z najwyższej jakości komponentów, co daje nam pewność, że podczas korzystania z niej zarówno telefon jak i przechowywane na niej pliki będą w pełni bezpieczne.

Mała ale wydajna – tak w skrócie można określić najnowszy standard kart pamięci NanoSD.

Niniejsza strona korzysta z plików cookie
Znajdź nas na Facebooku