Uchwyt rowerowy

Uchwyt rowerowy do telefonu na kierownicę

Ścieżek rowerowych w Polsce nie jest zbyt wiele, jednak osób spędzających czas na dwóch kółkach mamy sporo. Obok rowerzystów trenujących jazdę na rowerze można spotkać takich, którzy rower wykorzystują do jazdy rekreacyjnej.

Wsiadając na rower nie zawsze chcemy brać ze sobą zbędny bagaż w postaci plecaka lub telefon chować do kieszeni. Żyjemy w czasach, kiedy bez smartfona nigdzie się praktycznie nie ruszamy. Podczas treningu dzięki specjalnym aplikacjom zapisuje on przebytą trasę oraz czas, które można później przeanalizować. Często jest on również wykorzystywany jako nawigacja, dzięki której bez problemu dojedziemy do celu.


Warto jest więc zaopatrzyć się w uchwyt rowerowy na telefon. Najczęściej wybieranym rodzajem jest uchwyt montowany do kierownicy. Telefon mamy w wygodnym miejscu zawsze w zasięgu wzroku. Uchwyty na kierownicę różnią się między sposobem wykonania oraz mocowania.

Do wyboru mamy uchwyty otwarte, czyli takie w których telefon mocuje się w specjalnych ramionach trzymających, tak zwane uchwyty zaciskowe. Dostępne są także uchwyty w których urządzenie jest „trzymane” za sprawą specjalnych gumek. Najczęściej są one uniwersalne i można je dopasować do smartfonów o różnych wymiarach. Warto jednak przed zakupem upewnić się, czy dany produkt będzie odpowiedni dla naszego urządzenia. Tego typu uchwyty sprawdzą się dla rowerzystów, którzy korzystają z rowerów sporadycznie. Zaletą takiego produktu jest łatwość montażu. Nie są do tego potrzebne żadne dodatkowe narzędzia, a wszystko zajmuje kilka minut.

 

W ofercie pojawiają się także uchwyty rowerowe z etui na telefon. Zamiast ramion trzymających w których umieszcza się telefon w zestawie znajduje się specjalne etui. Podobnie jak w przypadku tych bardziej tradycyjnych są one uniwersalne i pasują do wielu modeli. Oprócz komfortu podczas jazdy na rowerze możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszego smartfona. W większości są to pokrowce wodoodporne, tak więc nie straszny im deszcz czy błoto. To także doskonałe zabezpieczenie przed różnego rodzaju zabrudzeniami, a nawet podczas upadku. Zaletą uchwytów z etui na telefon jest silikonowy front, który umożliwia wygodną obsługę ekranu dotykowego bez konieczności wyjmowania telefonu.

Dostępne są także sakwy rowerowe montowane na kierownicę, które oprócz wygodnego miejsca na telefon posiadają kieszeń w której możemy schować niezbędne dla nas drobiazgi. Ciekawą propozycją są także torby rowerowe montowane na kierownicę z mapnikiem w którym można umieścić tradycyjną mapę. Dwie ostatnie propozycje zamiast uchwytu na kierownicę posiadają mocne rzepy którymi przypina się je do kierownicy.

 

 

Niniejsza strona korzysta z plików cookie
Znajdź nas na Facebooku