Wyprawa rowerowa z sakwami. Jakie sakwy wybrać? Poradnik IziGSM

Wiosna i lato, to pory roku, które przyczyniają się do tego, że chętnie wybieramy się na wyprawy rowerowe. Są to nie tylko rodzinne wypady ale także długie podróże albo krótkie dynamiczne wręcz treningi rowerowe.
No właśnie...

 

rower


Jakby nie było każdy kto wsiada na rower zawsze zabiera ze sobą jakiś podręczny bagaż. Jest oczywiste, że w zależności od wyprawy, ilość, rodzaj a tym samym rozmiary przewożonych rzeczy są różne. Zatem to właśnie teraz postaramy się podpowiedzieć:


JAK SPRAWNIE I SZYBKO ZNALEŹĆ ŚWIETNĄ SAKWĘ NA ROWER.


Jaka powinna być dobra sakwa na rower?


Bez względu na to jaki rozmiar jest wymagany i co będzie przewożone dobra sakwa zawsze powinna być:


WYKONANA ZE ŚWIETNYCH WODOODPORNYCH MATERIAŁÓW

Dobra sakwa przede wszystkim musi być wykonana z odpornych materiałów, które będą chronić przewożone rzeczy przed wszelkimi niekorzystnymi warunkami klimatycznymi, które mogą nas zaskoczyć w trasie. Bez względu na to czy przewozimy ubrania, telefon albo żywność powinniśmy się zatroszczyć o odpowiednią wodoszczelność.


POJEMNA SAKWA ROWEROWA

W zależności od planowanej wagi przewożonego bagażu powinna mieścić wszystko to co dla nas niezbędne. I mamy tutaj na myśli mniejsze sakiewki w których śmiało schowamy klucze, banknoty czy smartfon jak również duże na konkretny bagaż w którym odpowiednio znajdować będzie się odzież a może nawet namiot. Pojemność jest ważna a co za nią idzie możliwość odpowiedniej segregacji aby w czasie szosowania mieć komfort szybkiego sięgnięcia po wymaganą rzecz.


MOCNY STABILNY I WYGODNY MONTAŻ SAKWY ROWEROWEJ

Sam montaż odgrywa bardzo ważną rolę. Niezależnie od tego czy szukamy małej sakwy rowerowej czy tez nieco większej torby na wyprawy rowerowe powinniśmy zwracać uwagę na sposób i rodzaj montażu. Musi być stabilny tak aby przewożony asortyment nie skakał na boki podczas jazdy po nierównościach, nie mówiąc już o tym aby nie odpiął się nieoczekiwanie i nie zgubił. Każda sakwa rowerowa przypięta do roweru nie może też utrudniać poprawnej jazdy dlatego musi być odpowiednio dobrana i przymocowana w zalecanym przez producenta miejscu. Ułatwieniem jest to że posiadamy dość duży asortyment gdzie do wyboru są : sakwy rowerowe na bagażnik, sakwy rowerowe na kierownicę, sakwy rowerowe na ramę, sakwy rowerowe pod siodełko.

 

 

 

ZOBACZ OFERTĘ UCHWYTÓW I SAKW

 

 Pomysłowość producentów sakw rowerowych jest dla nas sporym atutem, ale spotykamy się często z zakłopotaniem klientów no bo skoro jest ich tak dużo to która z sakw będzie najlepsza na rower?

 


ABY KUPIĆ DOBRĄ SAKWĘ ROWEROWĄ NAJPIERW OKREŚLMY PRECYZYJNIE WŁASNE WYMAGANIA ORAZ RODZAJ PODRÓŻY A CO ZA TYM IDZIE WIELKOŚC BAGAŻU

Podstawowym krokiem w dobrym zakupie sakwy rowerowej jest dokładny plan. Należy stworzyć dokładną listę rzeczy, które będą przewożone w sakwach. Świetnym pomysłem jest odpowiednia segregacja tematyczna z podziałem na żywność, ubrania czy dokumenty. Z doświadczenia wiemy, że pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu podczas każdej eskapady. Potrzebna jest oczywiście dokładna znajomość budowy własnego roweru polegająca na wiedzy czy posiada on bagażnik, jaka jest rama i jaki rodzaj sakwy możemy przypiąć na przykład pod siodełko.

 


SZUKAJĄC DOBREJ SAKWY ROWEROWEJ SPRAWDZAJ JEJ SPECYFIKACJE ORAZ PRZEZNACZENIE

W celu dokonania dobrego zakupu jak zawsze chętnie odsyłamy do naszego sklepu gdzie znajduje się mnóstwo świetnych, wytrzymałych i pojemnych sakw rowerowych, które zostały przez nas sprawdzone. Każda z nich posiada dokładną specyfikację, opis oraz realne zdjęcie co powinno pomóc przy wyborze najlepszej sakwy a może torby rowerowej.


POPULARNA I POLECANA TORBA ROWERWA

 

Sakwa na bagażnik BKB011 czarnaNie mogliśmy nie zauważyć, że ogromną popularnością cieszy się sakwa na bagażnik BKB011. Jakoś specjalnie nas to nie dziwi, ponieważ zawiera wszystkie cechy, które wymieniliśmy powyżej. Poza tym jest świetna na krótkie wyprawy ale także bardzo długie może nawet kilkudniowe podróże.
Każdy kto zdecyduje się na jej zakup cieszy się jej możliwościami i funkcjonalnością.

Sakwa rowerowa BKB011 jest montowana na bagażnik. To świetna lokalizacja, ponieważ pozwoli zabrać sporo potrzebnych rzeczy bez jakiegokolwiek negatywnego wpływu na komfortową jazdę.

 

Oddzielne kieszonki i komory w sakwie rowerowej
Konstrukcja sakwy składa się z trzech wyodrębnionych toreb. To znakomita kombinacja, która świetnie pozwoli posegregować przewożony asortyment tematycznie, dzięki czemu łatwo zachowamy porządek izolując jedzenie i napoje od ubrań czy dokumentów.

 


Sakwa wygodna w transporcie i przenoszeniu
To co ją wyróżnia spośród wielu to, że składa się z kilku elementów, które można użytkować pojedynczo. Zatem kupując taki zestaw jesteś gotowy do każdej drogi.
Rozpinana konstrukcja jest także ułatwieniem w sytuacjach kiedy chcemy przenieść pożądane elementy przewożonego bagażu w jakieś inne docelowe miejsce. Można odpiąć dolną czy też boczną część i swobodnie przygotować na przykład biwak bez konieczności taszczenia całego asortymentu

 

 

ZOBACZ OFERTĘ

 

 

 

Bezpieczny montaż i umieszczenie sakwy rowerowej
Kolejnym atutem sakwy rowerowej są także solidne, bo metalowe uchwyty do bagażnika, dodatkowo zastosowano także pasy ściągające, które podlegają wymaganej regulacji. Całość tworzy bardzo mocną i stabilną konstrukcję a to oczywiście przekłada się na komfortową i przyjemną jazdę. Pomimo, że torba jest niezwykle pojemna i można w niej spakować sporo rzeczy to jej waga to zaledwie około dwóch kilogramów. Zatem zdecydowanie lekka co również jest sporym atutem, bo kierowca nie jest obciążony zbędnymi kilogramami.

 


Wytrzymała sakwa rowerowa
Oczywiście cała torba wykonana została z świetnych materiałów które doskonale chronią zawartość każdego bagażu. Natomiast w temacie bezpieczeństwa dopełnieniem jest dołączona do zestawu peleryna przeciwdeszczowa, która chroni przed zmoczeniem podczas obfitych opadów deszczu.

 


Wygodny i komfortowy montaż sakwy rowerowej
Wisienką na torcie jest niezwykle łatwy montaż, który zajmie każdemu dosłownie chwilkę nie sprawiając żadnego kłopotu. Jednocześnie szybka konstrukcja jest stabilna i bezpieczna, nie ma mowy o przypadkowym odpięciu czy bujaniu torby na boki.

Przedstawiając powyższy model sakwy rowerowej BKB011 staraliśmy się wskazać najważniejsze funkcje, elementy, czynniki i cechy charakterystyczne oraz ważne, które powinna zawierać każda sakwa albo torba na rower, by sprawdzić się w podróży.

 

 

Sakwa na bagażnik BKB011 czarnaSakwa rowerowa na bagażnik BKB011 czarna

 

 

 

 

Znajdź nas na Facebooku