O co chodzi z etui MagSafe do iPhone?

Powstałe w 2020 roku modele iPhone zostały wyposażone w złącza MagSafe.
Ich zadaniem jest magnetyczne podczepienie do telefonu indukcyjnej ładowarki lub innych podobnych akcesoriów.
Dlatego spiesząc z przybliżeniem tego pojęcia wyjaśniamy, iż MagSafe to funkcja, która umożliwia proste i bezprzewodowe ładowanie.
Najprościej rzecz ujmując MagSafe to technologia ładowania bezprzewodowego z jednoczesnym użyciem uchwytu magnetycznego, który to pozwoli naładować iPhone w każdych okolicznościach. Przede wszystkim brane pod uwagę są tutaj takie sytuacje jak te kiedy podróżujemy a zatem jesteśmy w drodze i boimy się, że zwykła standardowa ładowarka zrzuci telefon na większym zakręcie albo nierównej drodze doprowadzając tym samym do jego uszkodzenia. Rolą magnesu jest mocne przyciąganie a tym samym stabilizacja telefonu w czasie ładowania.

Pomimo, że w tym poradniku skupiamy uwagę na etui Mag Safe to nie zapominajmy, że pod nazwą MagSafe kryją się nie tylko pokrowce ale przeróżne akcesoria. Mogą to być etui, portfele, kabury czy ładowarki.

Wspaniałą wiadomością jest to, że w ofercie produktów wyposażonych w tę technologię mamy do czynienia z wieloma różnorodnymi etui MagSafe które udoskonalają bezpieczne i bezprzewodowe ładowanie.

 

etui magsafe


Jak wygląda etui MagSafe do Iphona?


W zasadzie wyglądają standardowo i nie odbiegają od tych do których już przywykliśmy. Jednak ich odmienność od tradycyjnych polega na tym, że zostały wyposażone w magnesy.
Kiedy weźmiemy etui MagSafe do Iphonów do dłoni to szybko zauważymy charakterystyczne kółeczko. Kółeczko to ma kształt adekwatny do wybranej ładowarki. To właśnie w jego wnętrzu sprytnie ukryto magnesy odpowiedzialne za siłę przyciągania a tym samym siłę stabilnego trzymania urządzenia ładującego.
Etui posiadające MagSafe jak każde inne jest idealnie i perfekcyjnie dopasowane co sprawia, że świetnie przylega do telefonu. Oczywiście najważniejsze w tym temacie są małe niewidoczne dla gołego oka magnesy wzmacniające przywieranie Iphona do etui MagSafe.

 

 

Tech-protect Magmat Magsafe przeźroczyste do APPLE

 

 

 

Znajdź etui do swojego iPhone

 

 


Czy funkcja MagSafe jest odpowiednio mocna?


Absolutnie tak. Mamy takie czasy, że klientów zadawala nie tylko nowoczesność ale przede wszystkim efektywność. Magnesy współpracują ze sobą wytwarzając niesamowicie silne przyciąganie. Dlatego też MagSafe jest nie tylko bardzo prosty w użytkowaniu ale dzięki temu ładowaniu możliwe jest uzupełnienie zużytej energii z mocą nawet do 15 W.
W zasadzie przystąpienie do uzupełniania zużytej energii nie wymaga żadnego dodatkowego czy też skomplikowanego montażu. Wystarczy nałożyć etui na iPhone i przyłożyć do uprzednio podłączonej do sieci ładowarki posiadającej również funkcje MagSafe.

 

etui z klapką Dux Ducis Skin X Pro beżowe z MagSafe
 


Jak przebiega ładowanie MagSafe?


Ładowanie odbywa się dokładnie w taki sam sposób z jakim mamy do czynienia w ładowarkach indukcyjnych. Sama ładowarka podłączona do sieci jest zwykłą ładowarką dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokładnie tym samym urządzeniem naładować wszystkie inne akcesoria obsługujące funkcję bezprzewodowego ładowania. Jednak trzeba zaznaczyć, iż ładowanie to nie będzie tak szybkie jak w dedykowanym Iphonie. Ładowarka ładuje na poziomie maksymalnym 15W pod warunkiem, że połączona będzie z nową 20W ładowarką sieciową.
Jeżeli chodzi o etui MagSafe do Iphona to zaznaczyć należy, że sam okrąg magnetyczny umożliwia nam lepsze spasowanie urządzenia z ładowarką i być może ku zdziwieniu wielu użytkowników nie jest konieczny do ładowania. Co wydaje się być w zasadzie oczywiste, bo już powyżej wspominaliśmy, że możemy naładować inne urządzenia które nie posiadają takich magnesów.

 


Nasuwa się zatem pytanie po co magnetyczne kółeczko czy też wszelkie magnesy w etui?


Jak już wspominaliśmy powyżej to takie udogodnienie w sytuacjach ekstremalnych czy wymagających zwiększonej przyczepności obu urządzeń. Zadaniem magnesów jest stabilne utrzymanie kontaktu pomiędzy telefonem a urządzeniem ładującym poprzez odpowiednie przyciąganie.
 

 

Znajdź etui do swojego iPhone

 

 


Czy MagSafe okaże się prawdziwą rewolucją i zastąpi tradycyjne ładowarki?


Technologia MagSafe często nazywana jest przyszłością ładowania.
Czy faktycznie MagSafe jest w stanie zastąpić zwykłe standardowe znane nam wszystkim złącze?
Wydaje się, że Apple właśnie postanowiło przetrzeć szlaki w tej tematyce aby sprawdzić czy takie rozwiązanie zostanie dobrze przyjęte przez użytkowników telefonu. Jako, że Apple ma ciekawą a przede wszystkim sprawdzoną i skuteczną tendencję do podbierania innowacji od innych produktów
a jednocześnie jako marka cieszy się niezwykłą popularnością to chętnie jest naśladowany co tym samym prowadzi do rozpowszechniania narzuconych przez tę markę trendów. Zatem możemy spodziewać się rewolucji pomimo, iż podkreślamy jeszcze raz, że sama funkcja MagSafe to nic innego jak bezprzewodowe wszystkim już znane ładowanie z wykorzystaniem wbudowanego uchwytu magnetycznego w etui.

W sprzedaży pojawiają się także pojedyncze ringi magnetyczne, które to mogą być wykorzystywane w wielu innych modelach. Przykleja się je mocno do pokrowców o gładkich pleckach. Producenci jednak nie zalecają naklejania takiego pierścienia na etui o nierównych powierzchniach jak chociażby skóry, czy o wzorzystych fakturach, nie zaleca się także mocowania go na szklanych pokrowcach.
Z pewnością jest to jakieś rozwiązanie dla właścicieli różnych modeli telefonów, którzy są chętni do testowania takiej opcji. Naklejany pierścień magnetyczny w prosty sposób uzupełni pokrowiec o sy
stem mocowania MagSafe i zagwarantuje stabilne połączenie z wszystkimi akcesoriami z tą funkcją.

 

 

Tech-protect Magmat Magsafe

 

Etui MagSafe do iPhona bez tajemnic


Dobiegając do końca artykułu mamy nadzieję, że dość dokładnie opisaliśmy o co chodzi w etui MagSafe do Iphona i daliśmy do zrozumienia, że pomimo tajemniczej nazwy to nic innego jak tradycyjne etui wyposażone w magnetyczny pierścień kompatybilny z bezprzewodową ładowarką MagSafe, zapewniający szybkie i łatwe ładowanie. Wbudowane magnesy sprawiają, że ładowanie jest szybsze, a inne akcesoria przyłączają się i odłączają niemal magicznie. Oczywiście etui nie trzeba zdejmować do ładowania. Wystarczy doczepić ładowarkę MagSafe lub położyć IPhona na ładowarce.

 

Niniejsza strona korzysta z plików cookie
Znajdź nas na Facebooku