Jakie telefony można ładować ładowarką indukcyjną? Poradnik IziGSM

Aby znaleźć odpowiedź na pytanie jakie smartfony można ładować ładowarką indukcyjną, najpierw postaramy się dokładnie przybliżyć wszelkie informacje za pomocą których będziemy mogli poznać dokładną budowę takiego ładowania oraz parametry jakie są konieczne aby takie zasilanie było możliwe i skuteczne.
Spróbujemy także ogólnie opisać na czym polega praca takiej ładowarki i w jaki sposób można przesyłać prąd na odległość.

 

ładowarka indukcyjna Baseus Digital LED


JAK DZIAŁA ŁADOWARKA INDUKCYJNA?


Dzięki znanemu naukowcowi, panu Teslowi wiemy, że możliwy jest przekaz prądu bez użycia tradycyjnych kabli czy przewodów. To właśnie ta cenna wiedza, a tym samym szereg testów i doświadczeń związanych z różnymi zasadami fizyki pozwoliły nam obecnie korzystać z bezprzewodowego przesyłu energii elektrycznej.
Jest to niesamowicie wygodna technika ponieważ pozwala uniknąć często drażniącego nas okablowania.
Jedynym minusem jest jednak to, że działanie pola magnetycznego jest poprawne tylko w określonej odległości co powoduje jakieś ograniczenia. Aczkolwiek w przypadku ładowania telefonu to jednak same superlatywy do których nie potrzeba większych dystansów.

 


JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE? W JAKI SPOSÓB ŁADUJE SIĘ INDUKCYJNIE TELEFON?


Układ nadający energię (ładowarka indukcyjna) do odbiornika zasila prądem zmiennym cewkę o odpowiednim kształcie, liczbie zwojów i rozmiarach. Wokół niej wytwarza się zmienne pole magnetyczne. Odbiornik ( nasz telefon) wyposażony w podobną cewkę, przekształca energię pola magnetycznego z powrotem na prąd elektryczny, po czym prostuje go, filtruje i stabilizuje. Między nimi zachodzi więc przesył energii, chociaż połączenia fizycznego nie ma.
 


JAK WYGLĄDA ŁADOWARKA INDUKCYJNA?


Ładowarka indukcyjna to zwykły mały pad. W zależności od producenta posiada różne rozmiary, kolory czy też kształt.
Możemy dowolnie wybierać pomiędzy ładowarkami płaskimi, na których wystarczy położyć telefon i takimi, które mają formę podstawki. Te drugie sprawdzą się, jeśli często korzystamy z telefonu, ale nie chcemy przerywać ładowania. Umożliwiają także na przykład oglądanie filmu przy jednoczesnym ładowaniu, o ile dają możliwość ułożenia telefonu pionowo i poziomo. Na rynku dostępne są także uchwyty do samochodu, które są jednocześnie ładowarkami bezprzewodowymi.

 

ładowarka indukcyjna indukcyjna Baseus Simpleładowarka indukcyjna Spigen F303Władowarka indukcyjna QI​-​115 10Władowarka indukcyjna Recci Starry RWP-F1


To co najważniejsze, i co pozwala nazywać te urządzenia ładowarką indukcyjną to umieszczona w nich cewka, która jak zostało wcześniej opisane umożliwia powstanie prądu. Zasilanie takiej ładowarki odbywa się standardowo za pomocą dobrze znanego wszystkim kabla usb. Podpinamy ją do ładowarki sieciowej.
We wnętrzu urządzenia wytwarza się pole magnetyczne, które szuka tylko produktu któremu przefiltruje potrzebna energię.

 


W JAKI SPOSÓB TELEFON WSPÓŁPRACUJE Z ŁADOWARKA INDUKCYJNĄ?


Prawie każdy nowoczesny smartfon wyposażony został w cewkę magnetyczną. Wmontowana jest ona w oryginalną obudowę telefonu. Kiedy umieścimy smartfon na powierzchni ładującej, bateria zacznie się napełniać dzięki zjawisku indukcji. Energia pozyskiwana jest z wytworzonego przez cewki pola elektromagnetycznego, a następnie przekształcana jest w prąd.
 


ZOBACZ OFERTĘ ŁADOWAREK INDUKCYJNYCH

 

JAK ŁADOWAĆ INDUKCYJNIE STARSZE TELEFONY, KTÓRE NIE MAJĄ TAKIEJ CEWKI?


Jak wiadomo starsze modele telefonów komórkowych pozbawione są cewek za pomocą, których możemy sobie indukcyjnie naładować telefon.

Czy posiadacze takich starszych smartfonów mogą tylko pomarzyć o indukcji?
Bo nie ukrywajmy nowa technika ładująca jest niezwykle wygodna i większość osób chętnie po nią sięga.


Czy zatem starsze modele można ładować tylko tradycyjną ładowarką?

Otóż mamy w tym miejscu niespodziankę dla wszystkich chętnych na korzystanie z najnowszych, niezwykle przyjemnych i zaskakujących technologii ładujących.
Mianowicie jest patent, który pozwoli cieszyć się tą techniką również starszym urządzeniom.
Dostępny jest na rynku sprzedaży a także w naszym sklepie internetowym specjalny zestaw, którego zadaniem jest umożliwienie i wytworzenie pola magnetycznego a tym samym uruchomienie indukcyjnego ładowania.

Adapter do ładowania indukcyjnego Qi Typ A microUSBAdapter ładowanie indukcyjne QI USB Lightning

 O CZYM DOKŁADNIE MOWA? JAKI ZESTAW POZWOLI ŁADOWAĆ INDUKCYJNIE STARSZE MODELE TELEFONÓW?

Produkt o którym mowa to znana już cewka indukcyjna sprzedawana luzem czyli indywidualnie, oddzielnie. Jest to mała płytka w której producenci umieścili odbiornik za pomocą którego można sobie ładować dosłownie każdy telefon. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy może dokonać montażu samodzielnie ciesząc się wspaniałymi możliwościami pola magnetycznego.

 


CZY SAMODZIELNY MONTAŻ CEWKI DO TELEFONU JEST TRUDNY?

Absolutnie nie. Nie wymaga żadnych umiejętność ani wiedzy na temat budowy telefonu, poza ogólną, którą każdy z nas ma.

 


JAK WYPOSAŻYĆ NIECO STARSZY MODEL TELEFONU WE WKŁADKĘ MAGNETYCZNĄ?

Jako, że mówimy o starszych modelach to każdy kto miał albo ma je w ręku wie, że możliwe jest odpinanie tylniej obudowy bez większego problemu. Pod takim oto panelem schowana jest bateria.
Nas interesuje samo ściągnięcie tylniego panelu, następnie umieszczamy wystający z płytki kabelek z odpowiednią końcówką w porcie micrUsb bądź typ-c w zależności od modelu telefonu.
Należy zrobić to niezwykle starannie i dokładnie ponieważ łącze będzie umieszczone tam na stałe. Taki port działa na zasadzie standardowej tradycyjnej ładowarki. Tego portu już nie będziemy i nie powinniśmy ruszać. Po poprawnym umieszczeniu go w środku układamy odpowiednio nasz odbiornik i starannie zamykamy cała obudowę telefonu. W ten sposób wcale nie nowy telefon otrzymał od nas nowoczesną cewkę odbiorcza za pomocą której możliwe będzie ładowanie indukcyjne.

Podsumowując ładowanie indukcyjnie będzie wspaniale współgrało z każdym telefonem, niezależnie od tego jakiej jest on marki oraz jakie wymiary i parametry posiada.
Najważniejszym elementem jest cewka magnetyczna. Jak już wspominaliśmy najnowsze modele zazwyczaj już mają ją w swej obudowie, natomiast starsze modele można bezproblemowo i zwinnie wyposażyć w tę funkcję za pomocą odpowiedniego gadżetu.

 


NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE ODPOWIEDNIEJ ŁADOWARKI INDUKCYJNEJ?


Jak w każdych produktach, które przykuwają naszą uwagę powinniśmy zwracać uwagę na jakość, materiał z jakich zostały wykonane oraz sprawdzajmy natężenie i liczbę cewek ( im jest ich więcej tym lepiej) w jakie zostały wyposażone ładowarki.

 

 

 

 

Znajdź nas na Facebooku