Jaki powerbank z szybkim ładowaniem wybrać?

Towarzystwo małych urządzeń elektrycznych w naszym życiu odgrywa dość ważną rolę.
Telefon, tablet, smartwach, głośnik, latarka, radio….
Korzystamy z nich nagminnie w każdym miejscu i to właśnie spora część z nich często dzięki wgranym aplikacjom czy też programom wybawia nas z wielu kłopotów poprzez swoje możliwości.
Jako, że przyszło nam znajdować się w czasach kiedy to żyjemy szybko i wściekle tego samego też oczekujemy od naszych gadżetów, które nam towarzyszą. Jednak te często odmawiają posłuszeństwa i alarmują o niskim poziomie baterii. To właśnie życie w biegu sprawia, że dość często sięgamy po technologię oferującą szybkie ładowanie, no bo przecież potrzebujemy energii tu i teraz, natychmiast!

O ile większość z nas posiada ładowarki sieciowe do telefonu, które obsługują szybkie ładowanie o tyle problemem jest to, że tego natychmiastowego doładowania potrzebujemy zazwyczaj w miejscach gdzie najmniej się tego spodziewaliśmy i gdzie jest problem z gniazdem elektrycznym.
Dlatego też producenci akcesoriów znając ten problem stworzyli znakomite powerbanki z szybkim ładowaniem, które reanimują smartfon, tablet, smartwach… bez względu na to czy przyszło nam się znajdować z rozładowanym urządzeniem w lesie, plenerze, samochodzie czy innym odludnym miejscu.

 

Power bank Baseus 30000mAh AmblightPower bank Baseus 30000mAh Amblight

 


CO ROZUMIEMY PRZEZ POJĘCIE SZYBKIEGO ŁADOWANIA TELEFONU I INNYCH URZĄDZEŃ?


Aby szybko naładować telefon czy jakikolwiek inny produkt została opracowana specjalna technologia, która polega na zwiększeniu napięcia płynącego prądu do urządzenia. Zatem w pierwszym etapie powinniśmy posiąść wiedze na temat telefonu czy każdego innego gadżetu, który posiadamy aby wiedzieć czy obsługuje on taką technologię. Jeżeli tak to śmiało możemy rozpocząć poszukiwania powerbanka z szybkim ładowaniem.
 POWERBANK Z SZYBKIM ŁADOWANIEM MUSI BYĆ DOBRZE DOPASOWANY DO TELEFONU ABY SPEŁNIAŁ SWOJĄ FUNKCJĘ


Jak już wcześniej wspominaliśmy bardzo doceniamy we współczesnych czasach i rytmie życia możliwość szybkiego naładowania urządzeń. Musicie jednak mieć świadomość, że nie każdy powerbank dostępny w sklepach stacjonarnych czy sieciowych posiada możliwość szybkiego uzupełniania zużytej energii. Dlatego jeżeli wiemy, że zależy nam głównie na szybkim ładowaniu to musimy sprawdzać czy wybrane przez nas urządzenie posiada taką funkcję. Dokładna specyfikacja powinna zawierać takie informacje. Szybkie ładowanie najczęściej kryje się pod nazwą quick charge, ultra charge, fast charge, adaptive fast charging. Ważną rzeczą jest również upewnienie się, iż urządzenie, które chcemy naładować, będzie z tą funkcją kompatybilne.
Często bowiem spotykamy się z poirytowaniem klientów, że powerbank nie spełnia ich oczekiwań a po dokładnej analizie okazuje się, że posiadają dobry powerbank z opcją quick charge, ale dysponują starym modelem telefonu, który nie umożliwia szybkiego ładowania.

 

 

 

ZOBACZ OFERTĘ POWER BANKÓW

 

 

 

Czy funkcja szybkiego ładowania ma negatywny wpływ na baterię telefonu?


Powerbank z szybkim ładowaniem, który posiada odpowiednią moc w jego wyjściu którym jest najczęściej złącze USB typu C lub typu A sprawnie i szybko naładuje telefon. To już wiemy ale często w tym miejscu pojawia się zapytanie czy takie błyskawiczne uzupełnianie energii nie wpływa negatywnie na smartfon. Dlatego chcąc obalić ten mit podkreślamy, że wbrew krążącym plotkom, fast charge nie skraca żywotności baterii pod warunkiem, że samo ładowanie odbywa się zgodnie z wytycznymi producenta i jest poprawnie czyli kompatybilnie dobrane do posiadanego urządzenia.

Dlatego podczas wybory powerbanka z szybkim ładowaniem należy pamiętać o kilku warunkach:
- powerbank musi dostarczać prąd o dużej mocy
- telefon lub inny produkt musi obsługiwać możliwość ładowania z wyższą prędkością
- kabel musi mieć możliwość przesyłania prądu o dużej mocy.

Jeśli jakikolwiek z powyższych czynników nie zostanie spełniony, to zakłócone zostanie działanie szybkiego ładowania i automatycznie telefon będzie się ładował wolniej.

 

 

Power bank Baseus Adaman2 z wyświetlaczem cyfrowym 10000mAh 30W

 

WARTO KUPIĆ POWERBANK Z SZYBKIM ŁADOWANIEM, KTÓRY SAM SZYBKO SIĘ ŁADUJE


Kolejna i bardzo ważna kwestia to uzupełnianie energii zużytej w powerbanku.
Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na szybkość, z jaką można naładować sam powerbank. Zwłaszcza, że jego pojemnoś

jest znacznie wyższa niż bateria telefonu co automatycznie przemawia za tym, ze sam proces ładowania będzie wydłużony.
Jak wspominaliśmy na samym początku, powerbanki mają akumulatory o dużej pojemności. W skrajnych przypadkach uzupełnienie energii przy standardowej mocy portu USB – 5 W, trwałoby nawet kilkanaście godzin. Dlatego tak ważne jest, aby powerbank posiadał funkcję szybkiego ładowania, ponieważ skraca ona ten czas do maksymalnie kilku godzin.

 


OBOK KOMPATYBILNOŚCI, ZAZNAJOMIENIA SIĘ ZE SPECYFIKACJą I PARAMETRAMI WAŻNA JEST TAKŻE OBUDOWA POWERBANKA


Najważniejszym aspektem w tym artykule jest oczywiście szybkie ładowanie jednak nie wolno zapomnieć o równie ważnej kwestii jaką jest wykonanie całego urządzenia. Materiały z jakich zbudowany jest powerbank powinny być dość solidne, bo tylko wtedy zapewnią całkowitą ochronę przed przeładowaniem oraz rozładowaniem, a także będą posiadać odporność na działanie wysokich temperatur. Wiele powerbanków posiada specjalne i ciepłoczułe mechanizmy, które są dodatkową ochroną dla akumulatorów litowo-polimerowych.
Z kolei kompaktowe wymiary powerbanka z szybkim ładowaniem sprawiają, że można go łatwo transportować w każde miejsce bez jakiegokolwiek dyskomfortu.

 

 

 

ZOBACZ OFERTĘ POWER BANKÓW 

 


O CZYM JESZCZE NALEŻY PAMIĘTAC PRZY ZAKUPIE DOBREGO POWERBANKA Z SZYBKIM ŁADOWANIEM


Wśród wielu dostępnych produktów nagminnie dostrzegane są podróbki i tanie buble. Z reguły na pierwszy rzut oka niewiele się różnią od oryginalnych powerbanków z szybkim ładowaniem ale niestety kiedy skupimy się na ich wnętrzu to dostrzec możemy, że oferują one wątpliwą jakość i wydajność oraz mogą być przez to niebezpieczne.
Dlatego jeżeli zastanawiacie się właśnie, jaki powerbank z szybkim ładowaniem wybrać, to zawsze wybierajmy te które posiadają odpowiednie certyfikaty a tym samym pochodzą z oficjalnej krajowej dystrybucji, renomowanej marki. Dokonujmy zakupu od zaufanego sprzedawcy.
Spełnienie tych warunków, stanowi gwarancję jakości oraz bezpieczeństwa a tym samym owocuje zakupem najlepszego powerbanka z szybkim ładowaniem, który posłuży nam przez lata.

 

Znajdź nas na Facebooku