Jaki powerbank na wakacje? Poradnik IziGSM

Jaki PowerBank zabrać w podróż?
Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze PowerBanka?
I jakie są w ogóle rodzaje powerbanków?
To właśnie na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym poradniku, opisując najważniejsze funkcje oraz parametry tych urządzeń.

Należy posiąść odpowiednią wiedze na temat ogólnej budowy i działania powerbanka aby dokonać dobrego zakupu. To na co szczególnie należy zwrócić uwagę to :

 

 

powerbanki

 


POJEMNOŚĆ POWERBANKA

Podczas wakacji staramy się uwiecznić każda chwilę na masowo robionych zdjęciach czy selfikach. To nie tylko doprowadza do rozładowania telefonu albo aparatu ale także przyczynia się do zmniejszenia wewnętrznej pamięci przez zgromadzone fotografie czy filmy. Dlatego biorąc pod uwagę ewentualny brak dostępu do gniazdek sieciowych należy zwrócić szczególną uwagę na pojemność powerbanka.
Powerbank 20000 mAh pozwoli na swobodne uzupełnienie utraconej energii w kilku urządzeniach i jeżeli będzie taka potrzeba może stać się nośnikiem nadmiaru danych, które przepełniają telefon.

 


ILOŚĆ PORTÓW JAKIE POSIADA POWERBANK

Warto sprawdzić ile portów ładujących posiada powerbank. Dlatego, że większa ilość portów w zestawieniu z dużą pojemnością daje możliwość podładowania kilku urządzeń jednocześnie.
Należy przy tym pamiętać, że ładowanie elektroniki w ten sposób nie jest bezstratne i chociaż producent wskazuje na takie wartości to powerbankiem o pojemności 10 000 mAh niekoniecznie uda nam się naładować smartfona z baterią 3 300 mAh. W tym przypadku wiele zależy od zastosowanych komponentów i nie ukrywajmy zawsze istnieje prawdopodobieństwo jakiejś utraty zapasowej energii.

 

 

Power bank Dudao K4Pro 20000mAh z wbudowanymi kablami LED czarnyPower bank Dudao K1Pro 20000mAh z wbudowanymi kablami

 

 

 

ZOBACZ OFERTĘ POWERBANKÓW

 

 


W DŁUŻSZYCH WYPRAWACH WAŻNA JEST WAGA POWERBANKA

Powerbanki działają na zasadzie poprawnej pracy ogniw litowo-jonowych lub litowo-polimerowych a te z kolei nie da się ukryć mają solidną wagę. Dlaczego warto zwracać na to uwagę?
Oczywiście na pierwszy rzut oka zdawać mogłoby się, że chodzi o przewożony ciężar, no jest w tym sporo racji lekki bagaż jest ważny ale w tym miejscu chodzi o coś znacznie ważniejszego, mianowicie o prawdziwą pojemność, która będzie nam potrzebna w trasie czy podróży.
Należy być bardzo ostrożnym kiedy napotykamy powerbank, który mieścić ma 20 000 mAh jednocześnie waży tyle samo, co produkty innego sprzedawcy o pojemności 10 000 mAh.
O co chodzi? Może to być jakieś oszustwo i celowe zawyżanie pojemności .

 


WAGA I ROZMIAR MAJĄ ZNACZENIE

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że waga powerbanka ma znaczenie, zwłaszcza jeżeli potrzebujemy go na przykład podczas wycieczki rowerowej. Umieszczając go w plecaku stanowić może dodatkowe obciążenie dla kręgosłupa.
Oczywiście jest do naszej dyspozycji na takie krótsze wyprawy wiele powerbanków, które są lżejsze a ich gabaryty są mniejsze ale musicie mieć świadomość, ze tym samym posiadają dużo niższą pojemność .
Szkopuł w tym, aby dobrze oszacować ilość potrzebnej energii zapasowej, która może okazać się pożądana w naszej wyprawie.

 

 

Power bank Baseus 30000mAh Amblight 4xUSB + Typ-C 65WPower bank LUPHIE Life Usta 6000mAhPower bank BASEUS PPBD30K BIPOW 20W 30000mAh


DODATKOWE FUNKCJE POWERBANKÓW

Spora ilość powerbanków wyposażona jest w dodatkowe funkcje, które mogą okazać się bardzo przydatne. Sa nimi między innymi specjalne mechanizmy ochronne których zadaniem jest zabezpieczenie przed przeładowaniem albo rozładowaniem a także ewentualnymi zwarciami. Nasi klienci często doceniają także stosowaną w powerbankach latarkę, która okazuje się być niezwykle przydatna. Przed wyruszeniem w dalszą trasę użyteczna może okazać się z kolei obsługa ładowania pass-through, które umożliwia nieprzerwane uzupełnianie energii urządzeń w czasie ładowania samego urządzenia. To spora oszczędność czasu, która w podróży bywa bardzo cenna.
Doceniany i dość ważny jest tez wyświetlacz na którym odczytać możemy wszystkie parametry związane z poziomem energii

 

 

 

SPRAWDŹ OFERTĘ

 

 

ORYGINALNE POWERBANKI POLECANE PRZEZ DOBRYCH SPRZEDAWCÓW I ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

Idąc tropem solidności i wiarygodności danego produktu zalecamy zaopatrywać się w powerbanki oryginalne które są rekomendowane przez dobre marki.
Ich odpowiednie działanie i pojemność udokumentowana jest stosowanymi certyfikatami, które uzyskano po odpowiednich testach

 


WYGODNY POWERBANK INDUKCYJNY NA WAKACJE

Wśród wielu tradycyjnych powerbanków wyróżnić można właśnie powerbank indukcyjny.
Z całą pewnością jest to nowoczesne rozwiązanie łączące w sobie opcję przenośnej baterii oraz ładowania urządzeń poprzez zetknięcie ich ze specjalną powierzchnią.
Na czym polega ładowanie indukcyjne?
To nic skomplikowanego, bo wystarczy położyć na powierzchni powerbanku telefon, smartwatch lub inne urządzenie wyposażone w możliwość zasilania indukcyjnego aby rozpoczęło się automatyczne uzupełnienie utraconej energii.
To co działa na korzyść tego urządzenia to również to, że nie potrzebujemy żadnych kabli.
Bateria pozyskuje energię a duża pojemność powerbanka indukcyjnego pozwala na jego wielokrotne użytkowanie.
Nieco droższe modele zostały dodatkowo doposażone w podstawkę, która ułatwia jednoczesne zasilanie oraz wygodne oglądanie.

 

WAKACYJNE SŁOŃCE MOŻE NAŁADOWAĆ TWOJEGO POWERBANKA

Niesamowite, że spacerując możemy ładowac swego powerbanka. Brzmi dziwnie? Ale to prawda. Powerbanki solarne zostaly wyposażone w małe panele słoneczne, które zamieniają promieniowanie słoneczne w prąd. Oznacza to, że takie urządzenie można ładować będąc podczas spaceru. Jedyny wymóg jaki musi być spełniony, to słoneczna pogoda. Prąd wygenerowany w taki sposób jest wystarczający by naładować taki powerbank. To w jak szybko zostanie naładowany zależy od pojemności powerbanku oraz warunków atmosferycznych.
 

 

Power bank Joyroom 10000mAh 2,1A 2x USB JR-T012WAKACYJNY CZAS TO SZALEŃSTWO I DOBRA ZABAWA DLATEGO WYBIERAJMY WYTRZYMAŁE POWERBANKI


Wybrany przez nas powerbank musi być dopasowany do naszych potrzeb. Wszyscy lubimy coś inenegio ale ogólna zasada co do wygody pozostaje niezmienna. Wszyscy cenimy sobie komfort.
Dlatego wybierajmy powerbanki kompaktowe które zmieszczą się w kieszeni, torebce czy plecaku aby można było szybko i sprawnie sięgnąc po nie w każdej chwili podczas podróży.
Jednak nie można przy tym zapomnieć o odpowiedniej wytrzymałości w trudnych warunkach, których nie brakuje na wakacyjnych szaleństwach . Warto wybrać powerbank odporny na uderzenia, zachlapania czy liczne wstrząsy
W sklepach znaleźć można szeroką gamę powerbanków w obudowach z tworzywa sztucznego, aluminium, drewna, czy pokryte warstwą gumy kauczukowej lub skóry. Wszystkie z nich utrzymane są w niesamowitym designie ze specjalną dedykacją dla dzieci, młodzieży kobiet czy mężczyzn. Tak więc jeżeli chodzi o walory gustowne każdy znajdzie powerbank który wpadnie mu w oko.. 

 

Znajdź nas na Facebooku