Jak szybko ładuje powerbank? Poradnik IziGSM

Powerbank to przenośny magazyn zapasowej energii, który ma posłużyć w sytuacjach kryzysowych jako reanimator wyczerpanych urządzeń. Jednak powinniśmy mieć świadomość, że urządzenia różnią się pomiędzy sobą co ma znaczący wpływ na ilość oraz szybkość ładujących urządzeń.

Każdy telefon, tablet czy latarka posiada inną pojemnośc akumulatorka, tym samym zapotrzebowanie na energię będzie mniejsze lub większe. Tak samo różna sytuacja jest w przypadku mocy i napięcia, która ma wpływ na czas pełnego naładowania konkretnej baterii.

 

Power bank Baseus Mini JA 30000mAh

 

MOŻE ZACZNIJMY OD CZASU POTRZEBNEGO DO NAŁADOWANIA SAMEGO POWERBANKA

Czas potrzebny do uzupełnienia energii w powerbanku będzie w stu procentach uzależniony od wielkości a tym samym pojemności jego akumulatora. Biorąc zatem pod uwagę różnorodne wielkości banków energii możemy śmiało stwierdzić, że urządzenie takie może się ładować od dwóch do nawet kilkudziesięciu godzin. No, bo przecież oczywistą sprawą wydaje się być fakt, że urządzenia o pojemności 10000 mAh będą ładować się szybciej niż powerbanki z baterią 20000 mAh.

 

 

Power bank JOYROOM JR-QP190 20W 10000mAh

 

NA SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA ZNACZNY WPŁYW MAJA TAKŻE ZŁĄCZA

Nie pozostaje też żadną tajemnicą to, że technologia galopuje wręcz w tematyce różnych udogodnień, które maja wpływ na czas ładowania. Bardzo widoczne jest to właśnie w okablowaniach i złączach, bo już teraz wiemy, że złącze microUSB, które służy do ładowania ogniw przez ładowarkę sieciową, jest stosunkowo wolne. Oczywiście jeżeli czas nie nagli to pełne naładowanie będzie prawidłowe jednak czas oczekiwania nieco dłuższy w takiej sytuacji.

Obecnie większość powerbanków oferuje jednak technologię Power Delivery oznaczona jako PD, czyli szybkie ładowanie poprzez złącze USB-C. Przykładowo, powerbank o pojemności 10000 mAh poprzez złącze microUSB naładujemy w ciągu pięciu lub sześciu godzin, natomiast przez złącze USB-C w około trzech godziny.
Jest to znaczna różnica w sytuacjach kiedy czas jest na wagę złota.
Odmiennymi powerbankami są te wyposażone są w panel solarny. Taką ładowarkę możemy wystawić na słońce i naładować za darmo, wykorzystując promienie słoneczne.

No dobrze wiemy zatem co ma wpływ na szybkie uzupełnienie energii w powerbanku.

 

 

ZOBACZ OFERTĘ POWER BANKÓW

 

 

 

TO TERAZ POSTARAMY SIĘ SPRAWDZIĆ JAK SZYBKO POWERBANK MOŻE NAŁADOWAĆ INNE URZĄDZENIA.

Powerbank powerbankowi nie jest równy. Wiemy już, że jeden naładuje telefon parę razy a inny tylko kilka
Dlatego decydując się na powerbank, który zaspokoi indywidualne potrzeby powinniśmy wiedzieć o kilku istotnych kwestiach, które mają wpływ na szybkość ładowania oraz wielokrotność uzupełniania zużytej energii.

 

Power bank JOYROOM JR-QP192 22.5W 20000mAh

 

Ważne parametry mające wpływ na szybkość oraz wielokrotność ładowania powerbanka:

1. Pojemność baterii w telefonie

W zależności od posiadanego modelu występują ogromne różnice w pojemności baterii w smartfonach. W starszych modelach są one znacznie mniejsze, bo pojemność może wynosić 1000 mAh z kolei nowoczesne urządzenia osiągają pojemność do 5000 mAh. Najczęstszy przedział z jakim spotykamy się w większości urządzeń to od 2000 mAh do 3000 mAh. Mając już wiedzę na temat baterii naszego telefonu a tym samym świadomość jej wielkości zyskujemy już jakieś pole do manewru przy wyborze powerbanka, który nas zadowoli.
Dodatkowo powinniśmy brać pod uwagę to, że każdorazowe używanie telefonu w jakiś naturalny sposób doprowadza do jej stopniowego zużycia co przekłada się na spadek pojemności a co za tym idzie z biegiem czasu powerbank umożliwi więcej jej naładowań.

 

2. Pojemność PowerBanka

Wiemy już, że pojemność powerbanku tak samo jak pojemność baterii w telefonie jest wyrażana w miliamperogodzinach (mAh). Wydawać by się mogło, że skoro bateria ma 3000 mAh to powerbank o pojemności 10000 mAh naładuje ją bez problemu trzykrotnie. No nie do końca..
Ładowanie zawsze odbywa się z jakimiś stratami. Jakościowe produkty są w stanie utrzymać sprawność na poziomie około 90%. Ogniwa w powerbanku tak samo jak w telefonie również się zużywają i tracą pojemność w miarę użytkowania. Mówiąc krótko powerbank po roku użytkowania będzie miał znacznie mniejszą pojemność niż na początku, a co za tym idzie ilość cykli, których może dostarczyć smartphonowi będzie mniejsza.

 

 

Power bank JOYROOM JR-QP193 22.5W 30000mAh

 


3. Zużycie energii

No dobrze wiemy już dość sporo na temat naładowania wymaganych urządzeń to przeskoczmy do kolejnego punktu jakim jest zużywana energia. Powinniśmy znać bieżące zużycie energii obsługiwanych przez nas urządzeń. Ale od początku..
Zdobyliśmy wiedzę na temat tego ile razy powerbank naładuje telefon ale pora aby zastanowić się nad tym jak aktywnie korzystamy z tej energii. Doświadczenie mówi nam, iż nie każdy ma świadomość jak wiele aplikacji działa w tle w sposób niemalże niewidoczny co ma ogromny wpływ na baterię. Nowoczesne telefony są niezwykle funkcjonalne ale korzystanie z Internetu, słuchanie muzyki, używanie bluetooth, granie w różnorodne gry, korzystanie z social media, wszystko to wpływa na szybkość ładowania telefonu zarówno w spoczynku, jak i podczas użytku. Nie bez powodu zatem warto wprowadzić telefon w tryb samolotowy w czasie ładowania. Taka funkcja wyłącza jego wszelką aktywność co przekłada się na szybsze naładowanie urządzenia.

 

 

 

ZOBACZ OFERTĘ POWER BANKÓW

 

 

 

SZYBKOŚĆ ŁADOWANIA JEST ZALEŻNA OD PARAMETRÓW POSIADANYCH URZĄDZEŃ


Podsumowując czas potrzebny do naładowania samego powerbanka możemy orientacyjnie określić na podstawie parametrów oraz specyfikacji posiadanego przez nas modelu. Jednak jeżeli chodzi o czas i szybkość ładowanego przez powerbank urządzenia to jest on ciężki do konkretnego oszacowania ponieważ jak wyżej wynika z parametrów posiadanych urządzeń.

Powerbank pozwala na naładowanie prawie każdego urządzenia, które może być zasilane przez port USB. Obecnie najczęściej wykorzystywany jest do ładowania smartfonów, tabletów czy też odtwarzaczy mp3 a ich pojemność oraz rodzaj wbudowanej baterii jest różnorodna.

Jednego jesteśmy pewni dobry i oryginalny powerbank a przy tym użycie markowych kabli wspomagających szybkie ładowanie sprawią, że każdy będzie zachwycony przenośnym bankiem zapasowej energii. Jest on nie tylko przenośnym dyskiem na którym pomieścimy wszelkie dokumenty czy zdjęcia zwalniając pamięć telefonu ale co najważniejsze pozwala zabrać potrzebny zapas energii w każdą podróż bez strachu, że telefon się rozładuje a my stracimy kontakt ze światem czy też połączenie z nawigacją gdzieś w lesie, górach czy na jakimś odludziu. W takich chwilach naładowany powerbank jest bezcenny.

 

 

 

 

 

Niniejsza strona korzysta z plików cookie
Znajdź nas na Facebooku