Jak spakować sakwy rowerowe?

rowery

 

Miłośnicy wypraw rowerowych myśląc o rozsądnym rozłożeniu swego bagażu na szczęście mają w czym wybierać.
Stojąc przed zapytaniem jak spakować sakwy rowerowe, do dyspozycji mamy wiele różnorodnych torb, torebek, torebeczek sakw i sakiewek przeznaczonych do jednośladu w których śmiało upchniemy to co będzie potrzebne w każdej mniejszej lub większej podróży.
Ważnym elementem jest to aby podczas pakowania sakw lub torb rowerowych pamiętać o zachowaniu odpowiedniego rozmieszczenia ciężaru tak aby pokrywał się on z osią symetrii roweru.

Aby odpowiednio przybliżyć i ułatwić prawidłowe pakowanie sakw rowerowych postaramy się zrobić w tym miejscu podział na kilka ważnych czynników, które powinniśmy brać pod uwagę zarówno przy wyborze sakw jak również podczas załadunku.

 


Pamiętajmy o odpowiednim wyważeniu sakw rowerowych


Ogólna zasada jest taka, aby na dłuższe wyprawy cięższą i większą część bagażu umieszczać w sakwach, które montowane są z przodu roweru albo wręcz przeciwnie znajdujące się w całkowitym tyle, czyli na bagażniku. Takie działanie przy większym obciążeniu czyni rower znacznie stabilniejszym i dobrze wyważonym. Zatem przewożone rzeczy nie utrudniają dynamicznych manewrów rowerem. Świetnie nadają się do tego dość spore sakwy rowerowe montowane na kierownicy jak również sakwy rowerowe montowane do bagażnika. Ich pojemność jest dość zróżnicowana, dlatego wybór odpowiedniej to kwestia indywidualnych wymagań. Często proponuje się również sakwy podwójne nakładane na ramę roweru. Pakując ten rodzaj bagażu musimy pamiętać, aby w bocznych sakwach znajdowało się dokładnie takie samo obciążenie. W sytuacji, kiedy jedna z kieszeni zostanie bardziej wypchana będzie to miało negatywny wpływ na zachowanie prawidłowej równowagi.
 

Sakwa na bagażnik dwukomorowa Sahoo 142004Sakwa na bagażnik Roswheel Sahoo 142002

 

Zobacz pełną ofertę sakw

 

Zapamiętujmy jakie rzeczy wkładamy do jakiej sakwy bądź torby.


Pakujmy torby tematycznie


Dzięki umiejętnemu pakowaniu zaoszczędzimy mnóstwo czasu podczas przegrzebywania sakw w poszukiwaniu jakiegoś drobiazgu. Producenci sakw rowerowych znacznie ułatwili nam to działanie, tworząc akcesoria, w których znajduje się wiele mniejszych i większych kieszeni z przegrodami bądź zamkami, które pozwalają zachować zalecany porządek. Tematyczne pakowanie sakw rowerowych przyczynia się do uniknięcia przeczesywania wszystkich bagażów w trakcie poszukiwania na przykład kurtki albo pompki rowerowej. Unikniemy w ten sposób bałaganu i oszczędzimy wiele straconych nerwów.
 


Używajmy sakw z kieszonką na picie bądź bidon.


Konstrukcja sakw rowerowych przewiduje również zabranie tak ważnej dla nas wody pitnej czy też innego napoju. Znajdujące się w sakwach bądź torbach rowerowych specjalne miejsca na butelki chronią pozostały bagaż przed nieplanowanym zalaniem bądź zmoczeniem. Są także niezwykle wygodne, ponieważ można często ugasić pragnienie, sięgając po butelkę bez konieczności postoju. Jeżeli jednak z wiadomych dla siebie przyczyn zdecydujesz się na sakwę, która nie ma przeznaczonej do napoi kieszonki pamiętaj, aby wkładając taki napój do bagażu owinąć go szczelnie w foliowy woreczek, chroniąc w ten sposób pozostały asortyment.

Torba na Bagażnik Roswheel 14815-A



Cenny i drogi sprzęt umieszczajmy zawsze głęboko we wnętrzu odpowiedniej sakwy.


Używajmy do tego utwardzanych, mocnych i odpornych torb rowerowych.


Wszystkie sakwy rowerowe pochodzące od dobrych i polecanych producentów zazwyczaj pokryte są we wnętrzu miękką gąbką oraz posiadają specjalne pasy, których zadaniem jest stabilizacja przewożonego laptopu, tabletu czy innego kosztownego urządzenia. Jej boki są odpowiednio utwardzane i wysoce odporne na obtarcia czy uszkodzenia. Wybierając takie sakwy na sprzęt elektroniczny masz pewność, iż jest on odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym zgnieceniem czy popękaniem w czasie nieplanowanego upadku.


 

Zobacz pełną ofertę sakw

 


Wybierajmy sakwy wodoodporne, a także korzystajmy ze specjalnych folii ochronnych.


Niby taka błahostka, o której często zdarza się zapominać rowerzystom. Ochrona przed deszczem jest bardzo ważna. Pogoda często płata figle, serwując nieoczekiwanie spore opady deszczu. Jeżeli przewozimy na rowerze namiot, jedzenie, sprzęt oraz odzież zmienną to może to nieść za sobą przykre konsekwencje, w momencie kiedy nie pomyśleliśmy o wodoodporności bagażu.
Dlatego wybierajmy nieco droższe sakwy wodoodporne i dodatkowo zapakujmy specjalną folię przeciwdeszczową, aby w pełni zabezpieczać swój ekwipunek.

 

Sakwa na bagażnik BKB011


Korzystajmy z małych sakw rowerowych montowanych pod siodełkiem albo na kierownicy.


Na pierwszy rzut oka wydają się być zbędnym elementem w podróży ze względu na pojemność. Jednak ich funkcjonalność bywa mocno niedoceniana. To właśnie ten rodzaj przewoźnika bagażu przeznaczony jest dla niezwykle cennych dokumentów, kluczy czy kart płatniczych albo gotówki. Świetnie także sprawdzają się do montażu nawigacji, jeżeli mowa o sakwach na kierownicę ze specjalnym przeźroczystym mapnikiem. Z kolei ich błyskawiczny montaż i demontaż oraz minimalne rozmiary pozwalają je szybko zdjąć na postojach i zabrać swobodnie na upragniona kawkę.
 

Sakwa na ramę z odczepianym etui na telefon BKB017Wodoodporna Torba pod siodełko Roswheel 131464 z miejscem na bidon


Miejmy na uwadze sytuacje krytyczne i wszelkie awarie, a przede wszystkim bezpieczeństwo


Pakując rower zazwyczaj myślimy o sprawach przyjemnych. Jednak pamiętajmy, że często takim wyprawom towarzyszą również nieplanowane wypadki. Mniejsze bądź większe. Dlatego nie zapominajmy o spakowaniu mini zestawu naprawczego, aby, jeżeli zajdzie taka konieczność szybko założyć łańcuch bądź coś dokręcić.
Zabierzmy również pompkę, na wypadek gdyby uszło powietrze.
Mając na uwadze również własne bezpieczeństwo zapakujmy apteczkę. Trzymajmy te rzeczy w sakwach podręcznych albo pakujmy je na wierzchu, aby zawsze mieć do nich szybki i łatwy dostęp.
Wybierajmy także sakwy z wszytymi elementami odblaskowymi, bo to znacznie zwiększy naszą widoczność na wyprawie rowerowej, która ma miejsce w natężonym ruchu drogowym a tym samym zwiększy bezpieczeństwo.

Podsumowując, ważnym elementem w czasie pakowania sakw jest stworzenie skrupulatnej i przemyślanej listy rzeczy, jakich będziemy potrzebować w naszej podróży.
Następnie dobrze jest je podzielić je na te ważne i mniej ważne, aby też w takiej kolejności mieć do nich dostęp. Umieścić wszelkie niezbędniki w dostępnych sakwach i pamiętać o odpowiednim wykorzystaniu przegródek i drobnych kieszeni, które ułatwią podział tematyczny przewożonego bagażu.
Kolejnym krokiem jest mocny i stabilny montaż w miejscach do jakich przeznaczone są dane sakwy z uwzględnieniem odpowiedniej wagmi a tym samym równowagi roweru.
Tak wyposażeni możemy śmiało ruszać w każde podróże te małe i duże.

 

 

Znajdź nas na Facebooku