Jak połączyć transmiter z telefonem? Poradnik IziGSM

Wśród użytkowników telefonów wielu niechętnie sięga po ciekawe rozwiązania bojąc się, że ich wiedza w pewnych dziedzinach nie jest zbyt wystarczająca aby ogarnąć temat montażu odpowiednich sprzętów. Dlatego tym razem skupimy się na prawidłowym podłączeniu transmitera do telefonu.

W punktach sprzedaży znajduje się wiele różnych urządzeń których zadaniem jest transmisja dźwięku.
Niektóre modele transmiterów w zależności od producenta mogą różnić się pomiędzy sobą rozmiarem, budową czy też sposobem rozmieszczenia wejść czy guziczków. Jednak ogólne, zastosowanie oraz sposób montażu w większości z nich pozostaje niezmienny.

 

 

ładowarka samochodowa Transmiter FM Bluetooth Baseus TM01 2xUSBTransmiter FM Bluetooth Baseus Energy Column


JAK ZBUDOWANY JEST TRANSMITER?
Popularne transmitery w większości posiadają:

WEJŚCIE NA SŁUCHAWKI W TRANSMITERZE - w sytuacjach kiedy ktoś ze współpasażerów potrzebuje ciszy albo krótkiej drzemki śmiało można podpiąć się poprzez słuchawki z końcówką mini Jack i cieszyć ulubionymi dźwiękami nie drażniąc innych.

WEJŚCIE NA KARTĘ SD W TRANSMITERZE - Karta SD to niewielki czytnik, którego główną funkcją jest zapisywanie różnych danych, na przykład obrazów, zdjęć, plików. Na karcie można więc zapisywać różne materiały, a następnie odczytać je lub zgrać na laptopa albo inne urządzenie. W tym przypadku zgrana na karcie muzyka może być przetwarzana przez transmiter.

WEJŚCIE NA PENDRIVA W TRANSMITERZE - dokładnie ta sama sytuacja co w przypadku karty tyle, że nośnikiem pamięci jest pendrive. Aczkolwiek obok czytania danych wejście to posiada również inną ważną funkcję z której z pewnością skorzystamy niejednokrotnie. Mianowicie pozwala ono także na podładowanie telefonu. Tym samym transmiter służy również jako ładowarka samochodowa.

GUZICZKI SŁUŻĄCE DO PRZEWIJANIA MUZYKI W TRANSMITERZE – w zależności od modelu na transmiterze znajdziemy także guziki, których rolą jest przełączanie pomiędzy sobą utworów lub ich pogłaśnianiu.

PRZYCISK SŁUŻĄCY DO WYSZUKIWANIA FALI RADIOWYCH W TRANSMITERZE – po jego naciśnięciu wyszukiwane są wolne kanały na których będziemy mogli transmitować pożądany dźwięk

WEJŚCIE DO ŁADOWARKI SAMOCHODOWEJ W TRANSMITERZE– całość urządzenia przymocowana jest na nóżce czy tez podkładce zakończonej typowym wejściem do ładowarki samochodowej.

EKRAN TRANSMITERA – większy lub mniejszy wyświetlacz na którym w zależności od produktu wyświetlać się będą dostępne fale.

Aby transmiter działał dobrze z telefonem należy poprawnie połączyć go z samochodem.

 

 

ZOBACZ TRANSMITERY FM

 


Co zrobić żeby transmiter działał w samochodzie?


Oczywiście montaż rozpoczynamy od poprawnego podłączenia transmitera do zapalniczki samochodowej. Zatem podpinamy do gniazda zapalniczki w samochodzie odpowiednią końcówkę urządzenia. Należy przy tym użyć odpowiedniego docisku aby mieć pewność, że wtyki są dobrze połączone.
Następnie przekręcamy stacyjkę w samochodzie na zapłon tak aby uzyskać prąd a przy tym usłyszeć radio samochodowe.
Na ustawieniach radia samochodowego należy rozpocząć wyszukiwanie fal, których dokładne współrzędne powinny być widoczne właśnie na ekranie transmitera. Po odnalezieniu pożądanej częstotliwości na radiu samochodowym możemy użyć wymaganego nośnika muzyki. Załóżmy zatem, że chcemy odsłuchać muzyki z pendrive, zatem to odpowiedni moment aby włożyć go do odpowiedniego wejścia w transmiterze.
Jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem to w tym momencie powinny uruchomi
się już zgrane na nośniku utwory co świadczy o tym, że połączenie pomiędzy radiem samochodowym a transmiterem odbyło się poprawnie.

Transmiter Tech-Protect C72 Pro

 

Co należy zrobić aby połączyć transmiter z telefonem?

Aby podłączyć prawidłowo telefon do transmitera musisz poznać możliwy sposób łączności.
W zależności od modelów zarówno telefonu jak i transmitera możemy użyć tradycyjnego połączenia kablowego albo jeżeli to możliwe dokonać połączenia poprzez Bluetooth.

Połączenie transmitera do telefonu za pomocą kabla raczej nie wymaga większego omawiania, bo prawidłowy przyłącz polega na podpięciu kabelka z odpowiednimi końcówkami. Zatem nie ma tu nic skomplikowanego.


Połączenie transmitera do telefonu za pomocą Bluetooth
 

To bardzo prosty system łączenia obu urządzeń. Większość nowoczesnych transmiterów łączy się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth.

Parowanie to proces wymagany do ustanowienia połączenia między urządzeniami Bluetooth w celu umożliwienia komunikacji bezprzewodowej. Samo parowanie urządzeń to działanie które jest dobrze znane większości użytkownikom posiadającym smart fony.

Polega ono na kilku prostych i niezmiennych krokach:
Włączamy oba urządzenia. Na ekranie swego telefonu wykonujemy następujące czynności:
1. Przesuwamy palcem z góry ekranu w dół.
2. Klikamy i przytrzymujemy Bluetooth .
3. Klikamy Sparuj Bądź wyszukaj nowe urządzenie. ...
4. Klikamy nazwę urządzenia Bluetooth, które chcemy sparować z urządzeniem.
5. Postępujemy zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

W przypadku starszych modeli może się okazać, że do sparowania obu sprzętów będzie nam potrzebna specjalna aplikacja na telefon. Nie stanowi to jednak problemu bo jest ona dostępna do pobrania zupełnie bezpłatnie.

Zatem jeżeli nasz transmiter jest podpięty do gniazda zapalniczki, po dokonaniu instalacji odpowiedniej apki wchodzimy w nią i postępujemy zgodnie z krokami, które dokładnie wskazuje nam oprogramowanie aplikacji w celu uzyskania i odnalezienia odpowiedniej częstotliwości pożądanego transmitera.
Oczywiście częstotliwość jesteśmy w stanie ustawić perfekcyjnie tak aby w żaden sposób nie kolidowała z żadnym radiem.
Aplikacja jest nie tylko pomocna ale bardzo ułatwia całą obsługę ponieważ automatycznie wskazuje inne możliwości przesyłu dźwięku z ulubionych kanałów które znajdują się w naszym telefonie. Można się przy tym świetnie bawić.

 

 

 

ZOBACZ TRANSMITERY FM

 

 

 

Wyżej wymienione postępowanie dotyczące prawidłowego połączenia transmitera z telefonem opisaliśmy dość ogólnie bo na takiej jednej zasadzie połączenia opiera się cały montaż.
Jednak w zależności od modelu telefonu jak również modelu zakupionego transmitera niektóre rzeczy takie jak rozmieszczenie i rodzaj wejść bądź wyświetlacz transmitera albo jego brak mogą się nieco różnic.
Nie zmienia się jednak ogólna technika i poprawność połączenia, która zapewniamy wszystkich nie stanowi żadnego większego problemu i każdy sobie z tym poradzi. Postępując zgodnie z tym co wyświetla się na ekranie telefonu jak również stosując ogólną zasadę prawidłowego wpięcia transmitera do gniazda a w dalszej części poprawnego sparowania go z telefonem, tabletem a nawet komputerem.

Zawarliśmy te wszystkie informacje aby choć w kilku kroczkach pokazać posiadaczom auta i smartfona, że Transmiter to wszechstronne urządzenie z którego można korzystać na wiele sposobów.

 


 

 

 

 

Znajdź nas na Facebooku