Jak działa powerbank indukcyjny? Poradnik IziGSM

Powerbank indukcyjny dosyć często nazywany jest bezprzewodowym powerbankiem przyszłości.
Z racji tego, że zaciekawienie tematem jest co raz większe a i zauważalnie wzrasta popularność tego produktu to postaramy się jak zwykle w kilku słowach i zdaniach opowiedzieć jak wygląda powerbank indukcyjny i co nam oferuje.

 

 

Power bank Dudao 10000mAh 22,5W z ładowaniem indukcyjnym

 

 


Jak wygląda powerbank indukcyjny?


Jeżeli popatrzymy na wyżej wymienione urządzenie zapasowej energii, to na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że niczym nie odbiega wyglądem od swoich poprzedników czy też konkurentów, których ładowanie odbywa się za pomocą kabla.
To co go wyróżnia umieszczone zostało we wnętrzu powerbanka indukcyjnego a dokładniej rzecz ujmując zastosowano w nim właśnie innowacyjne rozwiązanie czyli możliwość ładowania indukcyjnego, które możliwe jest dzięki specjalnym cewkom, które są sercem tego powerbanka i głównym bohaterem uzupełnienia energii w tym konkretnym przypadku

 


Powerbanki indukcyjne zostały oznaczone przez producenta
Powerbanki indukcyjne aby wyróżniały się od reszty zazwyczaj oznaczane są charakterystycznym znakiem błyskawicy w okręgu tak aby sprzedawcy jak również klienci wiedzieli jak odpowiednio odróżnić asortyment.

 

 

 

ZOBACZ OFERTĘ POWERBANKÓW

 

 


Jakie są zalety powerbanka indukcyjnego?

Z opinii naszych klientów wynika, iż największe zadowolenie opierające się na korzystaniu z indukcyjnego ładowania daje możliwość czynienia tego bez jakiegokolwiek okablowania.
Tak niewiele jak widać czasem znaczy dużo, bo kto z nas nie zapomniał o spakowaniu odpowiedniego przewodu i tym samym posiadał ładowarkę ale brakło odpowiedniego kabla ładującego. Oczywiście metodą ładowania indukcyjnego można reanimować nie tylko telefon ale każde inne urządzenie, które obsługuje te funkcję. Co tym samym zwiększa użyteczność tego produktu.

 


Na czym dokładnie polega ładowanie indukcyjne powerbanka?

Jeżeli jesteście w posiadaniu urządzenia, który obsługuje technologię ładownia indukcyjnego to wystarczy przyłożyć oba gadżety do siebie aby rozpocząć ładowanie. W jednej sekundzie następuje błyskawiczna reakcja i otrzymujemy powiadomienie o rozpoczęciu procesu uzupełniania zużytej energii. Zatem mamy widoczny proces ładowania bezprzewodowego w wykonaniu powerbanka indukcyjnego.
 


Zastanawiacie się jak to możliwe, że powerbank indukcyjny ładuje bez kabla?
Spieszymy z odpowiedzią i wyjaśnieniami.
Aby zrozumieć technikę i możliwości ładowania bez kabli trzeba niestety zaczerpnąć trochę wiedzy z dziedziny nauki a konkretnie fizyki.
A mianowicie ładowanie indukcyjne opiera się na działaniu pola magnetycznego jakie wytwarzają oba urządzenia. Tak więc indukcyjna ładowarka bezprzewodowa czyli w naszym przypadku wspominany już wielokrotnie powerbank indukcyjny jest wyposażony w zwinięty przewód, czyli tak zwaną cewkę nadawczą, która wytwarza pole elektromagnetyczne, gdy płynie przez nią prąd. Z kolei smartfon czy tez inne urządzenie potrzebujące naładowania musi posiada
cewkę odbiorczą, która indukuje prąd ładujący baterię tego przedmiotu pod wpływem pola tworzonego przez urządzenie ładujące.
Może i brzmi skomplikowanie ale nie ma co sobie zawracać głowy pogłębianiem tematu. My musimy tylko wiedzieć , czy posiadamy powerbank indukcyjny i czy smartfon posiada odpowiednią cewkę aby wszystko działało poprawnie. Od szczegółów są tutaj producenci a ci na pewno zrobili wszystko aby klient mógł korzystać z zadowoleniem z nowoczesnej techniki.

 

 

Power bank JOYROOM JR-W010 Magnetic Magsafe 10000mAh

 


Jak długo bezprzewodowy powerbank ładuje smartfona?

Zależność prędkości ładowania poprzez powerbank indukcyjny tak naprawdę zależy od modelu i producenta produktu na który się zdecydujemy. Wśród wielu dostępnych gadżetów znajdują się takie w których większą uwagę skupiono na pojemności z kolei w innych modelach postawiono na moc. Zatem przed zakupem powinniśmy dokładnie określić własne wymagania i sprecyzować na czym bardziej nam zależy, czy ma to być:
- szybkie ładowanie bezprzewodowe 10 W które sprawia, że uzupełnianie energii jest błyskawiczne
- jeśli nie prędkość, a pojemność, jest priorytetem to wybierajmy powerbanki , których pojemność jest dwa razy większa niż wymienionych wcześniej konkurentów. Naładujemy go raz i przy odrobinie szczęścia być może energii wystarczy na cały urlop.

 

 

 

ZOBACZ OFERTĘ POWERBANKÓW

 

 


Powerbank indukcyjny dla wymagających

Aby zadowolić klientów, którzy uwielbiają nowości i niecodzienne rozwiązania, producenci poszli o krok dalej i dla bardziej wymagających stworzyli powerbanki w formie pokrowców.
Po co taka kombinacja?
Wiemy już, że bezprzewodowe powerbanki eliminują kłopot z przewodami ale mimo to zdarzają się osoby dla których takie rozwiązanie stwarza nowy problem związany z tym, że telefon i akumulator nie są ze sobą połączone na stałe. Aby zaspokoić grono takich osób wymyślono pewne rozwiązanie i opracowano powerbank indukcyjny, który ma taką konstrukcję, że równocześnie pełni funkcję futerału. Jednak nie da się nie zauważyć, że niestety odbywa się to kosztem pojemności akumulatora.
W cienkim ładnie dopasowanym do telefonu etui trudno było umieścić większą i bardziej wydajną baterię co wydaje się być oczywiste w tym miejscu.

 


Metal zakłóca działanie powerbanku indukcyjnego
Aby poprawnie korzystać z ładowania indukcyjnego powerbanka należy pamiętać o tym, że w pokrowcach ochronnych, które zakładane są na telefony nie może być żadnych metalowych części.
Zatem jeżeli posiadamy etui z ringiem albo etui pancerne z mocniejszymi stalowymi rantami to należy je ściągnąć przed położeniem telefonu na powerbanku indukcyjnym ponieważ takie tworzywa zakłócają poprawne działanie pola magnetycznego co ma negatywny wpływ na uzupełnianie wytwarzanej energii elektrycznej

 


Wielofunkcyjny powerbanki indukcyjny

Ostatnia ale bardzo ważna ciekawostka dotycząca powerbanków indukcyjnych jest taka, że oprócz ładowania magnetycznego większość z modeli posiada także możliwość standardowego ładowania kablowego bo wyposażony został w odpowiednie porty.
Taka funkcja powala na jednoczesne ładowanie indukcyjne telefonu i kablowe na przykład tabletu. Zatem rozwiązanie takie znacznie zwiększa funkcjonalność tego wspaniałego urządzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Znajdź nas na Facebooku