Etui a upadek telefonu. Jaki case wybrać? - Poradnik IziGSM

Wspaniale dobrany, dopasowany i dobry pokrowiec to kluczowy element w drodze do zapewnienia solidnej ochrony dla każdego telefonu.
Dlatego niezmiernie ważnym czynnikiem jest wnikliwa analiza każdego etui, które przyciągnęło naszą uwagę. Pod lupę powinniśmy wziąć jakość materiałów z jakich zostało one wykonane, a tym samym przyjrzeć się specyfikacji aby ocenić czy będzie to odpowiednie dla nas zabezpieczenie telefonu.

Upadek telefonu na twarde podłoże jest niezwykle częstym i bardzo przykrym dla nas zjawiskiem.
Kto z nas nigdy nie upuścił telefonu i nie czuł podniesionej adrenaliny w momencie kiedy sprawdzaliśmy czy ekran jest cały a obudowa nie popękała?
Takie rzeczy się zdarzają i zdarzać będą, dlatego tak ważne jest etui na telefon, którego zadaniem jest zapewnienie dobrej ochrony dla urządzenia.

 

 

etui Spigen Tough Armor etui Spigen Thin Fit Cream

 


NAJWAŻNIEJSZE ZALETY DOBRYCH POKROWCÓW NA TELEFON

Każdy dobry pokrowiec na telefon powinien chronić telefon przed porysowaniem, popękaniem zarówno obudowy jak i panelu szklanego ale równie ważne jest zabezpieczenie aparatu.
W tym celu producenci akcesoriów telefonicznych starając się odpowiednio zwiększyć poziom zabezpieczeń stosują bardzo fajne rozwiązania jak na przykład wzmocnione i wystające ranty, tak by obiektyw, kamera bądź ekran telefonu nie uległ zarysowaniom albo bardziej katastrofalnym pęknięciom.

 

 

 

Zobacz ofertę etui 

 


ŚWIETNY POKROWIEC DO TELEFONU NIE UTRUDNIA NORMALNEJ OBSŁUGI URZĄDZENIA

Porządne etui ochronne nawet to z serii pancernych pokrowców powinno chronić także wszelkie przyciski i porty w telefonie ale w taki sposób, by nie ograniczać do nich dostępu.
Na rynku sprzedaży znajduje się wiele pokrowców ochronnych odpornych na wszelkie wypadki, upadki a nawet zalanie telefonu, których obudowa została skonstruowana tak aby nie zaburzać poprawnej obsługi smartfona a także pozwalają na ładowanie indukcyjne oraz działanie funkcji bezprzewodowych, takich jak NFC, czy Wi-Fi. To bardzo ważne, bo korzystając z niego wiemy, że pozostaje on dobrze zabezpieczony.

 

 

etui Ringke FusionNillkin Camshield czarne

 

 

ODPOWIEDNIA TEKSTURA POKROWCA OCHRONNEGO DZIAŁA ANTYPOŚLIZGOWO

Niesłychane jest to, że bardzo dużo pokrowców ochronnych na telefon posiada niewielką grubość co sprawia, że świetnie leżą w dłoni i nie mają większego wpływu na rozmiary telefonu. Przez to oczywiście zgrabnie trzyma się go w ręce. Dodatkowym udogodnieniem znakomitych etui produkowanych przez dobrych producentów jest obmyślana wręcz perfekcyjnie dobrana tekstura lub materiał albo też często stosowana satynowa ramka, która sprawia, że smartfon nie ma tendencji do ślizgania się. Tym samym tak ubrany telefon możemy swobodnie położyć na nierównej bądź pochyłej powierzchni i nie martwić się, że urządzenie się zsunie a to oczywiście pozwoli uniknąć wielu przypadkowych upadków.


MATERIAŁ Z JAKIEGO ZOSTAŁO WYKONANE ETUI A UPADEK TELEFONU

Wbrew pozorom najważniejszym czynnikiem wpływającym na solidną ochronę telefonu w czasie upadku jest właśnie tworzywo z jakiego został wykonany pokrowiec. A materiały te są różnorodne.
Plastikowe etui na telefon pomimo, że często charakteryzuje je bardzo ładne wykonanie, bo utrzymane są w pięknych barwach z ciekawymi zdobieniami to jednak jasno trzeba w tym miejscu podkreślić, że nie będą odpowiednio dobrze chronić telefonu w razie upadku. Polecany do osłony przed porysowaniem i ewentualnym pobrudzeniem telefonu. Zdecydowanie bardziej warto zainwestować w etui skórzane, silikonowe czy też wykonane z grubszej gumy, które to są odporne nie tylko na omawiane już powyżej pobrudzenie i porysowanie. Gruby silikon lub guma są w stanie w dużym stopniu zniwelować siłę uderzenia. Materiały te charakteryzuje także niesamowita giętkość i elastyczność a to bardzo ważne w czasie upadku, ponieważ tworzy znakomitą amortyzację dla urządzenia. Najbardziej wytrzymałe są pokrowce zrobione z włókna węglowego lub poliwęglanu. Bywają droższe ale warto zainwestować w osłonę dobrego telefonu a niżeli martwić się po fakcie przykrymi konsekwencjami nieplanowanego upadku urządzenia na twarde podłoże.

 

 

 

Zobacz ofertę etui 

 

 

 

WADY I ZALETY RÓŻNYCH KONSTRUKCJI ETUI OCHRONNEGO NA TELEFON

W sklepach internetowych oraz stacjonarnych można znaleźć wiele pokrowców, które chronią nie tylko tył telefonu, ale również jego przód co tym samym znacznie zwiększa bezpieczeństwo każdego ekranu. Etui z klapką często zwane etui portfelowym do telefonu to zamykane obudowy, które są nie tylko wygodne ale także funkcjonalne ponieważ w wielu przypadkach można stworzyć podpórkę, która sprawdzi się w przypadku osób które często oglądają filmy na smartfonie. Z kolei nakładka jest równie dobrym zabezpieczeniem, bo stosowane są w niej podniesione ranty lub wzmocnienia, które mają za zadanie także chronić ekran telefonu, jednak większość producentów zaleca użycie szkła hartowanego bądź foli hydrożelowej. Dobrej jakości szkło hartowane albo folia w połączeniu właściwie z każdym pokrowcem znacznie podnoszą poziom bezpieczeństwa telefonu we wszystkich sytuacjach co tym samym sprawia, że często okazują się niezwykle skuteczne.
Dla osób, które posiadają bardzo drogie telefony lub panicznie boją się uszkodzenia smartfona, dedykuje się etui pancerne, które jest niesłychanie wytrzymałe i niemalże niezniszczalne. Specyficzna konstrukcja pancernych pokrowców sprawia, że większość z nich jest w stanie wytrzymać upadek z naprawdę dużej wysokości. Producenci sprawdzili to w trakcie trwania wielu testów, które polegały między innymi na wyrzucaniu go z okna kilkupiętrowego budynku, które zakończyły się sukcesem co potwierdzają liczne certyfikaty.

 

etui pancerne Thunderetui pancerne Crystal Ring CaseUszkodzony po upadku pokrowiec wymienimy szybko i stosunkowo tanio, zestawiając koszty z ewentualnym zniszczeniem telefonu. To czy pokrowiec dobrze sprawdzi się w danej sytuacji to także wiele indywidualnych czynników, takich jak na przykład wysokość, z jakiej upadł telefon lub rodzaj powierzchni.
Jednak nigdy nie powinniśmy mieć wątpliwości czy etui na telefon jest potrzebne albo zastanawiać się czy warto kupić pokrowiec ochronny. Bez względu jaki rodzaj zabezpieczenia wybierzemy dla własnego telefonu możemy być pewni, że każdy z nich pozwoli choć w pewnym stopniu zmniejszyć ryzyko uszkodzenia telefonu. Zarówno w codziennych sytuacjach ja również podczas nieco bardziej ekstremalnych zdarzeń, których tak naprawdę nigdy nie możemy przewidzieć.

 

Niniejsza strona korzysta z plików cookie
Znajdź nas na Facebooku