Czy na ładowarce indukcyjnej można ładować telefon w etui? Poradnik IziGSM

W sieci znajduje się wiele wiadomości na temat ogólnego ładowania telefonu.
Użytkownicy telefonu udzielają wiele porad wynikających z ich współpracy ze smartfonem. Można z nich wyłonić wiele przydatnych wiadomości popartych doświadczeniem ale niestety krążą w nich także mity wprowadzające w błąd.
Dlatego postaramy się w tym miejscu uwzględnić najważniejsze punkty dotyczące poprawnego ładowania indukcyjnego telefonu odpowiadając przy okazji na pytanie czy etui uniemożliwia poprawne ładowanie.

 

ładowarka sieciowa Baseus Simple ładowarka Indukcyjna


NIEZALEŻNIE OD SPOSOBU ŁADOWANIA TELEFONU ZAWSZE UŻYWAJ POKROWCA OCHRONNEGO DLA TELEFONU


O tym jak ważne jest etui ochronne dla każdego telefonu mamy nadzieję, że wie każdy. To właśnie ten niepozorny gadżet ochrania telefon przed wszelkimi zagrożeniami jakich nie brakuje w naszym życiu codziennym. Telefony chociaż są wyposażone w wiele cennych i niesamowitych funkcji nadal pozostają tylko delikatnymi urządzeniami ze szklanym panelem.
Nieoczekiwany upadek na twarde podłoże bądź kontakt z ostrymi narzędziami to prawdziwa katastrofa dla niechronionego telefonu.
Dlatego tak ważne jest doposażenie telefonu w solidne etui ochronne.
Wyrażamy ogromną nadzieję, że zdecydowana większość posiadaczy telefonów zdaje sobie sprawę z zagrożenia i zawsze używa konkretnej ochrony.
Pytanie zatem
czy etui ma jakikolwiek wpływ na ładowanie indukcyjne?

Aby odpowiedzieć na to zagadnienie postaramy się sprecyzować dokładnie działanie ładowania indukcyjnego.

Ładowanie indukcyjne opiera się na zasadzie działania pola magnetycznego.
Pole magnetyczne, jak uczy nas wiedza z dziedziny fizyki to stan przestrzeni, w której siły działają na poruszające się w nim ładunki elektryczne, jak również na ciała, które mają moment magnetyczny.

Jak wykorzystano tę wiedzę w ładowarkach bezprzewodowych?

Upraszczając powyższą definicję, wystarczy umieścić dwie cewki przewodów elektrycznych blisko siebie i przepuścić prąd przez jedną z nich.
W naszym przypadku jedna cewka znajduje się w ładowarce druga oddziaływująca na nią powinna być w telefonie. W ten sposób kiedy przepływa prąd, pola magnetyczne tego drutu powodują przepływ prądu przez drugą cewkę.

Podsumowując każda podstawka do ładowania bezprzewodowego oraz urządzenie ze standardem Qi są wyposażone w cewki umożliwiające odtworzenie powyższych warunków. Aby praca pola magnetycznego przebiegała bez zakłóceń oba urządzenia powinny być umieszczone blisko siebie i do tego tuż nad cewką ładowarki.
Jako, że bywa iż często ciężko wycelować w równe rozmieszczenie to bezprzewodowe ładowarki indukcyjne często mają wiele cewek, co pozwala skutecznie ładować urządzenia niezależnie od tego, jak zostały położone co przekłada się oczywiście na wygodę i swobodę użytkowników telefonu.

ładowarka sieciowa indukcyjna Spigen F303W


ZOBACZ OFERTĘ ŁADOWAREK INDUKCYJNYCH

 

 

CZY GRUBOŚĆ ETUI OCHRONNEGO MA ZNACZENIE W PRAWIDŁOWYM ŁADOWANIU INDUKCYJNYM?
CZY POKROWIEC OSŁABIA DZIAŁANIE POLA MAGNETYCZNEGO?

 


Poprawne działanie wytwarzanego pola magnetycznego odbywa się w odstępie około 1 cm od obu urządzeń.
Współczesne pokrowce ochronne do telefonu pomimo, że ich zadaniem jest osłona telefonu i wykonane są z świetnych materiałów to większość z nich zachowuje minimalistyczne rozmiary a tym samym cieniutką strukturę. Jako, że 1 cm to w tym przypadku naprawdę dużo to odpowiadamy również na pytanie:

 

Czy można ładować telefon w etui?
 

Tak!! To możliwe, a samo ładowanie indukcyjne działa poprawnie także w pokrowcu jeżeli etui nie jest zbyt grube, to bez problemu naładujemy w nim telefon. Bywa, że grubość pokrowca ochronnego może nieznacznie przekładać się tylko na czas ładowania, prawdopodobnie więcej czasu potrzebne będzie do pełnego naładowania baterii. Jednak różnica jest niewielka i na tyle niezauważalna, że jeśli tylko zestawić ze sobą zalety używania etui i wady, to bez żadnych wątpliwości powiedzieć można, że etui trzeba i warto mieć.

Bez względu na to czy stosujemy etui portfelowe, etui z klapką, ultra cienkie etui, etui pancerne, etui silikonowe, etui gumowe czy etui ze skóry ekologicznej
w każdym z tych pokrowców będzie można śmiało ładować indukcyjnie każdy telefon.


ZAPAMIĘTAJ!!! - JEŻELI ETUI MA SCHOWKI W KTÓRYCH PRZECHOWUJEMY KARTY PŁATNICZE TO NALEŻY JE OPRÓŻNIĆ PRZED ŁADOWANIEM


Ponieważ wiele z tych pokrowców posiada kieszonki lub schowki na karty bankowe lub inne magnetyczne należy pamiętać o tym aby wyjąć je przed planowanym ładowaniem indukcyjnym telefonu przy założonym etui.
Karty kredytowe, płatnicze czy też inne karty z paskiem magnetycznym mogą ulec uszkodzeniu przez włączoną ładowarkę bezprzewodową. Zarówno ładowarka jak i metalowe czytniki wykorzystują magnetyzm, dlatego pole magnetyczne generowane w ładowarce indukcyjnej może zakłócać informacje przechowywane na magnetycznym pasku takich kart.

 

PODCZAS ŁADOWANIA INDUKCYJNEGO TELEFONU W ETUI MOŻEMY ZAOBSERWOWAĆ SZYBSZE GROMADZENIE SIĘ CIEPŁA W URZĄDZENIU CZY TO GROŹNE?


Odczuwalne dość często ciepło to zjawisko, które spotykamy zarówno w przypadku ładowarki bezprzewodowej jak i przewodowej. Dzieje się tak dlatego, że urządzenia generują pewną ilość ciepła, co jest w pełni normalnym zjawiskiem. Ale w przypadku tych pierwszych, których działanie jest zależne od bliskości urządzeń, każda osłona czy pokrowiec stwarza ryzyko gromadzenia się ciepła, co może prowadzić do uszkodzenia baterii.
W tym miejscu jednak chcielibyśmy właśnie obalić mit o przegrzewających się bateriach w ładowaniu indukcyjnym, ponieważ współczesne smartfony jak również ładowarki posiadają specjalnie opracowany system różnych zabezpieczeń w tym także odpowiednią ochronę przed przegrzaniem lub przeładowaniem, które nadzorują odpowiednią współprace a przy tym długą żywotność baterii.


ORYGINALNE ŁADOWARKI INDUKCYJNIE ZAPEWNIAJĄ DOBRE ŁADOWANIE TELEFONU W KAŻDYM ETUI


Nie bez znaczenia ma oczywiście jakość ładowarki indukcyjnej. Tańsze modele mogą nie tylko nie mieć wystarczającej siły pola magnetycznego do naładowania telefonu w etui ale kiepsko będą działać w każdej sytuacji. Dlatego tak ważne jest stawianie na produkty dobre, sprawdzone i te które przeszły odpowiednie testy i posiadają certyfikowaną wydajność, jakość a co za tym idzie mocne i dobrze ładujące cewki które znakomicie uzupełnią zużytą energię w każdym telefonie niezależnie od tego czy ma on pokrowiec ochronny czy też nie.

 

 

 

 

Znajdź nas na Facebooku