Czy można ładować iPhone ładowarką od Samsunga? Poradnik IziGSM

Gromadzone w naszym domu urządzenia elektroniczne w naturalny sposób potrzebują regularnego podładowania. Problem pojawia się w sytuacji kiedy okazuje się, iż każde z nich wyposażone jest w inną ładowarkę czy też wejście Usb.
Za przykład podajemy sytuacje wyprawy rodzinnej gdzie jedna osoba posiada Samsung druga iPhona, czy w takich okolicznościach potrzebne jest użycie dwóch ładowarek, czy też można użyć jednej dla obu urządzeń?

Zatem przejrzyjmy szybko fakty i mity na ten temat i spróbujmy wyciągnąć jakieś ostateczne wnioski.


CO RAZ WIĘCEJ ŁADOWAREK POSIADA ODPINANE KABLE, CO TYM SAMYM ZWIĘKSZA NASZE POLE MANEWRU W DOSTOSOWANIU UNIWERSALNEJ ŁADOWARKI DO NIEMAL KAŻDEGO URZĄDZENIA


Najnowsze nowinki z wielkiego świata donoszą, iż w przyszłym roku możemy mieć do czynienia z jedną z największych zmian w historii iPhone'ów. Apple ma porzucić autorskie złącze Lightning i przejść na wyczekiwane przez wiele osób USB typu C. Przełoży się to na komfort użytkowników, ponieważ co raz większa ilość urządzeń wyposażana jest w to właśnie złącze.


Na tę chwilę można ładować telefon Iphone ładowarką od Samsunga ale muszą być spełnione pewne warunki:
- KOSTKA ŁADUJĄCA SAMSUNG MUSI MIEĆ ODPINANY KABEL
- KOSTKA ŁADUJĄCA SAMSUNG POSIADA WEJŚCIE USB-C
( MOŻNA WTEDY SWOBODNIE ZASTOSOWAĆ KABEL DO IPHONA USB-C LIGTING)
- KOSTKA MA ZWYKŁE WEJŚCIE USB
(CO POZWALA NA UŻYCIE KABLA USB LIGHTING)

 

 

ZOBACZ OFERTĘ ŁADOWAREK

 

ładowarka sieciowa Dux Ducis C110 30W USB Typ-C białaładowarka sieciowa Spigen PowerARC PE2009EU 20W USB Typ-CPowyższe kombinacje w zależności od naszych potrzeb pozwalają jedną ładowarką naładować nie tylko dwa różne modele telefonów a często i inne urządzenia. Więc w tym miejscu punkt za tym, że technicznie możliwe jest ładowanie Iphona ładowarką od Samsunga.

 

Kabel USB Baseus C-shaped Light Intelligent LightningKabel USB Baseus Cafule Metal 20W 25cm Lightning - Typ-C


PORÓWNAJ OGÓLNĄ SPECYFIKACJĘ I WYMAGANIA TELEFONÓW ZANIM ZAŁADUJESZ IPHONA ŁADOWARKĄ OD SAMSUNGA


Różnice w wykorzystaniu jednej ładowarki do ładowania Samsunga i iPhona oraz ewentualne dylematy związane z tematem korzystania z wspólnego urządzenia zasilającego do kilku różnych produktów wiążą się także z mocą baterii oraz zapotrzebowaniem energetycznym poszczególnych sprzętów. Dlatego należy dokładnie sprawdzić wartości posiadanych modeli z konkretną specyfikacją ładowarki i potwierdzić pożądaną kompatybilność.
Jeżeli mowa konkretnie o iPhonie oraz Samsungu to bywa często zauważalna różnica w pojemności baterii, jednak oba urządzenia można skutecznie ładować za pomocą większości ładowarek.


NIE MNIEJ WAŻNA OD ŁADOWARKI JEST ROLA KABLA KTÓRY NAŁADUJE ZARÓWNO SAMSUNG I IPHONE


Jak już wspominaliśmy powyżej rola kabla w tym przypadku jest bardzo ważna.
Spośród wielu kabli można zdecydować się także na świetne rozwiązanie jakim jest Kabel adapter uniwersalny do ładowania iPhone, Samsung, micro USB 3w1 służy do ładowania większości urządzeń firmy Apple oraz Samsung ale też wszystkich urządzeń z wejściem micro USB. Świetnie się sprawdzi w czasie podróży, kiedy to nie będzie potrzebne pakowanie całej pajęczyny różnych kabli z odmiennymi końcówkami. Przyjemnie, pożytecznie, 3 w 1 czyli All inclusive dla naszych niezbędnych i potrzebnych urządzeń.
Oczywiście takie kable można śmiało podpinać także do ładowarek samochodowych których moc i inne parametry są kompatybilne z iPhonem i Samsungiem.

 


W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM CZEKA NA CIEBIE WIELE AKCESORIÓW W TYM ŁADOWARKI SIECIOWE SAMOCHODOWE ORAZ KABLE DEDYKOWANE DO IPHONA, SAMSUNGA I INNYCH POPULARNYCH MAREK

 

 

 

ZOBACZ OFERTĘ ŁADOWAREK

 

 


Jeżeli chcecie kupić jakąś fajną ładowarkę albo kabel ładujący to zapraszamy na wizytę w naszym sklepie internetowym gdzie znajdziesz wiele świetnych produktów.
Nieustannie ostrzegamy przed zakupem chińskich bubli, podróbek które nie są autoryzowane i nie są certyfikowane. Takim produktom mówimy stanowcze nie!


PRZEGLĄDAJ ŁADOWARKI GODNE TWOJEGO TELEFONU A ZATEM SIĘGAJ WZROKIEM NA NAJWYŻSZE PÓŁKI

Wierzymy jednak w to, że ktoś kto pozwolił sobie na wydatek kilku tysięcy na iPhona czy może nieco tańszego ale nadal kosztownego Samsunga nie będzie skąpił kilkudziesięciu złotych na dobrą ładowarkę czy kabel. Oszczędnością taką można sobie zrobić tylko więcej krzywdy niż pożytku.


KONSEKWENCJE UŻYWANIA TANICH ŁADOWAREK I KABLI DO DOBRYCH I DROGICH TELEFONÓW

Jak kończy się używanie ładowarek niewiadomego pochodzenia dla iPhona i innych telefonów?
Nie chcemy wywoływać tutaj jakiegoś nadmiernego zamieszania czy też burz, bo sytuacje są różne jednemu się uda wyjść z potrzasku cało inny mocno to odczuje. Jednak nieustannie przestrzegamy przed zakupami w dużych sieciówkach, zakupami na przypadkowych stoiskach czy też zakupami akcesoriów, które często kuszą przy kasach sklepów spożywczych bądź stacji beznynowych.
Z doświadczenia wiemy, że produkty sprzedawane w takich miejscach zazwyczaj dobierane są pod względem ilości a nie jakości. Większość z nich nie posiada wymaganych certyfikatów a co za tym idzie nie jest wiadomo czy będą odpowiednio a przede wszystkim prawidłowo współpracować z markowymi telefonami.

Znane są liczne przypadki kiedy taka niewiadoma współpraca trwała zaledwie kilkanaście minut ze względu na to że po podpięciu zakupiona ładowarka nabrała wysokiej temperatury a tym samym uległa przegrzaniu i przestała ładować smartfona. Następstwem takiego działania jest brak jakiejkolwiek reakcji przy późniejszej próbie podłączenia urządzenia do oryginalnej ładowarki.
Za takie przykre zjawisko sygnalizujące porządną awarię odpowiada jeden z komponentów iPhona, Samsunga czy innego telefonu, który został uszkodzony.


KORZYSTAJ Z WIELU DOSTĘPNYCH ZAMIENNIKÓW ALE ZAWSZE SPRAWDZAJ ODPOWIEDNIE CERTYFIKATY

 

ładowarka sieciowa Baseus Super Si 1C z kablem Typ-C na Typ-Cładowarka sieciowa oryginalna Samsung EP-TA20EW 2A + ECB-DN930CW Typ-C biała

 


Nie oznacza to, że nie powinniśmy używać ładowarek i kabli innych niż te sygnowane logo Apple. Pewnie, że można kupić inną ładowarkę czy też inny kabel i je spokojnie używać z Iphonem. W dodatku można je kupić za naprawdę przystępną cenę zestawiając koszt z oryginalną iPhon’owską ładowarką. Z doświadczenia oraz opinii wielu klientów wiemy, że narzędzia takie są często lepsze bo przy okazji obsługują szybkie ładowanie albo w przypadku kostek ładujących mają większą moc.
Kombinacji można używać wiele.
Jak już mówiliśmy dobrej jakości zamienniki bardzo często są znacznie tańsze od oryginałów, ale warto brać pod uwagę tylko te certyfikowane przez Apple.
Jak rozpoznać dobry kabel do iPhona, Samsunga i innych?
Na opakowaniu powinien znaleźć się znak potwierdzający certyfikat MFI.

Podsumowując…
Tak !!! można ładować iPhona tymi ładowarkami co Samsunga używając do tego odpowiednich kabli.

 

 

 

 

 

Znajdź nas na Facebooku