Czy ładowarka indukcyjna może uszkodzić telefon?

Przeglądając różne artykuły oraz miejsca gdzie znajdują się liczne fora dotyczące akcesoriów telefonicznych stosunkowo często natknąć można się na stwierdzenia jakoby ładowarka indukcyjna miała szkodliwy wpływ na poprawną a przede wszystkim długotrwałą i wydajna pracę telefonu.
Szperając po różnych stronach, ale również rozmawiając z naszymi klientami często napotykamy wiele wątpliwości i masę różnych pytań. Najczęściej zadawanym jest:

 


Czy ładowanie indukcyjne szkodzi baterii?
Czy ładowarka indukcyjna nie zepsuje mi telefonu?

 

ładowarka indukcyjna Recci Starry RWP-F1
 


Jako firma zajmująca się od lat sprzedażą akcesoriów telefonicznych zdążyliśmy się przyzwyczaić już do tego, że to, co nowe i nie do końca wszystkim znane zawsze wzbudza brak zaufania.
Wątpliwości, a tym samym wszelkie pytania oraz błędne tezy wynikają z nieświadomości, niewiedzy.
Takie informacje, o zgrozo szybko się rozprzestrzeniają wprowadzając tym samym wielu klientów i potencjalnych użytkowników technowinek w błąd.

Dlatego aby znaleźć odpowiedź na pytanie „czy ładowarka indukcyjna może uszkodzić telefon” należy skupić się przede wszystkim na faktach.
Poznać dokładne działanie ładowarki indukcyjnej oraz pogłębić wiedzę na temat samej techniki ładowania indukcyjnego.
Taka wiedza znacznie rozjaśni nasze pojęcie na temat ładowania, a tym samym pomoże znaleźć w miarę obiektywną, i przede wszystkim prawdziwą odpowiedź na wszelkie najczęściej zadawane pytania w temacie ładowania indukcyjnego smartfonów.


JAK DZIAŁA ŁADOWANIE INDUKCYJNE TELEFONU?


Ładowarka bezprzewodowa działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. W ładowarce zamontowano długi, zwinięty spiralnie przewód, tworzący cewkę nadawczą. W czasie pracy na cewkę działa prąd przemienny i dzięki temu tworzy się wokół niej pole elektromagnetyczne które dostarcza ładunek elektryczny. Ładunek ten jest następnie przetwarzany na prąd, który stopniowo zasila baterię.

 

ładowarka indukcyjna Baseus Rib Qi 15W z podstawką
 

 

JAKIE SĄ POTWIERDZONE WADY I ZALETY ŁADOWANIA INDUKCYJNEGO?


Największą pozytywną cechą ładowania indukcyjnego jest z pewnością niesłychana wygoda. Wynika ona z braku okablowania, które często bywa kłopotliwe.
Ładowarki indukcyjne produkowane są w różnych zgrabnych kształtach i ciekawych kolorach, zatem położone na przykład na biurku nie zajmują wiele miejsca,
a mogą stać się nawet motywem dekoracyjnym.
Z racji tego, że wszystkie przewody zostały schowane we wnętrzu urządzenia to produkt ten pozostaje bezpieczny dla jego najmłodszych użytkowników.

Jedną z wad jaką dostrzegamy w ładowaniu indukcyjnym jest niemożność korzystania z telefonu z jednoczesnym uzupełnieniem zużytej baterii.
Tradycyjna ładowarka daje możliwość manewrowania telefonem nawet w czasie ładowania, natomiast w przypadku indukcji biorąc telefon do dłoni przerywamy cały proces uzupełniania energii.
Moglibyśmy się też zatrzymać na czasie ładowania ponieważ w większości ładowarek indukcyjnych. Producenci szacują, że potrzeba średnio około 3 godzin do pełnego naładowania co wydaje się być nieco dłuższym okresem w stosunku do czasu ładowania tradycyjnej ładowarki.

 

CZY POLE MAGNETYCZNE W ŁADOWARCE INDUKCYJNEJ MA WPŁYW NA NASZE ZDROWIE?

Sporo użytkowników smartfonów ma także zastrzeżenia do tego, czy korzystanie z ładowarki indukcyjnej, a dokładniej mówiąc wytwarzane w niej pole magnetyczne nie jest szkodliwe dla naszego zdrowia.
Emisja tegoż pola magnetycznego obejmuje bardzo mały dystans jeżeli mówimy o działaniu pola magnetycznego w ładowarkach indukcyjnych. Zatem działa przede wszystkim na zbliżony telefon. Poza tym przekazane do działania każde urządzenie przechodzi wiele testów, zanim dopuszczone zostanie do sprzedaży.
Poprawne działanie ładowarki indukcyjnej i brak zagrożenia zawsze udokumentowane są odpowiednimi certyfikatami.
Dlatego zawsze powtarzamy jak bardzo ważne jest aby wybierać produkty dobre, sprawdzone i oryginalne. Charakteryzują się one jakością, wytrzymałością, sprawnością i bezpieczeństwem użytkowania.


CZY ŁADOWARKA INDUKCYJNA MOŻE DOPROWADZIĆ DO SZYBSZEGO ZUŻYCIA BATERII W TELEFONIE?

Zdajemy sobie sprawę, że technologia bezprzewodowa budzi wiele emocji. Dlatego sprowokowało nas to do stworzenia tego krótkiego poradnika, którego celem było umieszczenie w jednym miejscu odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania.
Na forach i w różnych dyskusjach znaleźć można wiele faktów i mitów związanych z pytaniem które stawialiśmy na początku.

 

ładowarka indukcyjna Borofone BQ3 Pro 15W

 

 

CZY ŁADOWANIE INDUKCYJNE SZKODZI BATERII?

W sieci pełno jest informacji, według których akumulator ładowany w ten sposób szybko straci swoje właściwości. Warto obalić te mity i przedstawić, jak naprawdę wygląda ładowanie indukcyjne a żywotność baterii. Otóż zastosowanie indukcji nie wpływa negatywnie na baterię. Akumulator jest eksploatowany w takim samym stopniu jak w przypadku tradycyjnego ładowania przy użyciu kabla.
Wszystkie produkty, urządzenia, rzeczy jakie mamy w posiadaniu z biegiem czasu w naturalny sposób ulegają naturalnej eksploatacji.
Uwzględniając fakt, iż większość dobrze znanych i popularnych firm stosuje w swych produktach ten sposób ładowania zyskujemy pewność, że ich postępowanie nie może mieć na celu degradacyjnych działań, ponieważ mówimy tu o drogich modelach, których uszkodzenie mogłoby być bardzo kosztowne.

Podsumowując, w każdym sposobie i technice ładowania możemy dostrzec zarówno zalety jak i wady.
Producenci akcesoriów telefonicznych w tym ładowarek indukcyjnych, mają na uwadze przede wszystkim komfort klientów. Dlatego oferowane przez nich produkty mają ładować, a samo korzystanie z ładowarek indukcyjnych powinno być wygodne i bezproblemowe. Żadna technika nigdy nie będzie idealna dla wszystkich klientów, bo każdy ma inne wymagania czy potrzeby.
Natomiast jeżeli chodzi o bezpieczeństwo… wszystkie ładowarki indukcyjne współpracują doskonale z telefonami, bo mają ulepszyć, usprawnić ich działanie a nie wpływać negatywnie na urządzenie. Zanim zostaną wypuszczone do sprzedaży przechodzą mnóstwo różnych testów.
Dzięki temu do naszych rąk trafiają tylko sprawdzone, dobre i bezpieczne ładowarki indukcyjne które z pewnością nie uszkodzą telefonu.

 

 

 

 

Niniejsza strona korzysta z plików cookie
Znajdź nas na Facebooku