Co zabrać na Bikepacking?

bikepackingTorba pod siodełko Roswheel

 

Bikepacking to pewien rodzaj dość obszernej i dobrze zorganizowanej turystyki. W odróżnieniu od tradycyjnej ta polega na przemieszczaniu się i przemierzaniu tras rowerem. Szykując się zatem na taką wyprawę należy dokładnie przemyśleć jak i co spakować na wycieczkę rowerową.
Trzeba uwzględnić przy tym wiele czynników jak na przykład długość podróży, prognozowana pogoda, ukształtowanie powierzchni jak również planowany do przebycia dystans.

 

Cała sztuka polega na tym, aby dopasować jednoślad do planowanej aktywności i terenu, po którym będzie jechać. Następnie należy dobrać torby do naszej maszyny oraz rozsądnie skompletować ekwipunek, kierując się zasadą, że mniej znaczy więcej.
 


NAJLEPSZE TORBY NA BIKEPACKING


Jeżeli chodzi o torby przeznaczone na Bikepacking to ewidentnie powinniśmy wybierać takie, które wyróżniają się niewielką masą ale jednocześnie dużą pojemnością a także odpornością.
Świetnie jeżeli będą dodatkowo wodoodporne, bo doskonale ochronią przewożony ekwipunek w sytuacji kiedy nieoczekiwanie dopadnie nas burza i opady deszczu.

Propozycję najlepszych torb na bikepacking rozpoczniemy od sakw, które naszym zdaniem ułatwią tworzenie listy oraz umożliwią inteligentny i uporządkowany pakunek całego asortymentu.

 

 

Zobacz pełną ofertę uchwytów i sakw

 


PODSIODŁOWA TORBA NA BIKEPACKING


To niezbędnik pakowniczy, który niepozornie chowa się pod siodełkiem.
Niewielkie rozmiary ale doskonała pojemność na przykład na potrzebną w trasie mini apteczkę, zestaw naprawczy czy dokumenty, które zawsze powinniśmy mieć pod ręką.
Doskonała konstrukcja tych sakw montowanych pod siodełkiem sprawia, że są niemalże niezauważalne. Natomiast opatrzone mocnymi i szczelnymi zamkami błyskawicznymi zapewniają pełne bezpieczeństwo przewożonych rzeczy.

 

torba podsiodłowa wozinskyWodoodporna Torba pod siodełko Roswheel


TORBA NA KIEROWNICĘ IDEALNA NA BIKEPACKING


Rozmiar torby na bikepacking będzie zależny od tego co chcemy w niej upchnąć. Wachlarz pojemnościowy jest dość spory w zależności od producenta i modelu. Ogromnym atutem sakw na bikepacking montowanych na kierownicy jest ich pomysłowa konstrukcja, która daje możliwość umieszczenia na zewnętrznej kieszonce telefonu bądź nawigacji. Jest ona przeważnie wykonana z przeźroczystego tworzywa, zatem pozwala stale monitorować trasę jak również wszelkie powiadomienia na naszym urządzeniu bez konieczności postoju. Tym samym sakwa montowana na kierownicy staje się często przewodnikiem na Bikepackingu.
 

Torba rowerowa na kierownicę Roswheel EssentialsSakwa na kierownicę Roswheel Sahoo Attack


TORBA MONTOWANA NA BAGAŻNIKU PRZEZNACZONA NA BIKEPACKING


Jeżeli planujemy zabrać w trasę namiot pod którym będziemy nocować albo zatrzymamy się na krótkie biwakowanie to rodzaj torby montowanej na tyle roweru pozwoli przewieść właśnie te najbardziej ciężkie rzeczy bez większego wpływu na poprawną i komfortową jazdę. Wspaniale obmyślona konstrukcja torby bagażnikowej z podziałem na wiele mniejszych i większych komór to precyzyjne rozmieszczenie wszelkich niezbędników i utrzymanie ich w porządku z podziałem na te mniej i bardziej potrzebne.
 

Sakwa na bagażnik Roswheel SahooSakwa jednostronna na bagażnik Roswheel Sahoo


Dobrze, zaplanowane już mamy narzędzia potrzebne do przewożenie rzeczy.
Podsumowując są to bez wątpienia wszelkiego rodzaju  sakwy i torby przeznaczone na Bikepacking w których rozmieścisz to co ważne w podróży.
Przejdźmy zatem do tego co z pewnością powinno znaleźć się we wnętrzu tych fantastycznych dodatków rowerowych.



Zobacz pełną ofertę uchwytów i sakw

 

 

Nie będziemy się skupiać na rzeczach oczywistych jakimi są: żywność, napoje i zmienna odzież, podobnie jak zestaw naprawczy, mini apteczka, odblaski, pompka czy tez namiot i karimata.
My w tym miejscu chcielibyśmy bardziej postawić na planowanie bezpiecznego Bikepackingu.

 


DLATEGO NIE ZAPOMINAJCIE ZABRAĆ NA BIKEPACKING!!!

 

Naładowany telefon to najlepszy przyjaciel na Bikepackingu
To właśnie smartfon uratuje nas z wszelkiej opresji w jakiej przyjdzie się pewnie niejednokrotnie znaleźć w czasie wyprawy. Wskaże drogę dzięki nawigacji, pomoże znaleźć najbliższe punkty gastronomiczne gdy zabraknie jedzenia czy wskaże ewentualne miejsca noclegowe jeżeli będzie taka konieczność. To przez telefon wezwiemy pomoc jeżeli byłaby nieoczekiwanie taka konieczność.
Zatem nie zapomnajmy zabrać na Bikepacking specjalnego uchwytu rowerowego w który włożymy telefon.

 


Powerbank to niezastąpiony kompan Bikepackingu


O ile miłośnicy szosowania maja dużo energii i są pełni zapału który wynika z emocjonalnego zachwytu związanego z Bikepackingiem i tak naprawdę potrzebują tylko dobrego posiłku i kilkunastu minut odpoczynku aby zregenerować siły to jednak telefon traci energię a jedynym sposobem na jej uzupełnienie jest przenośny powerbank, który da moc w najbardziej niesprzyjających, pozbawionych energii elektrycznej okolicznościach.

Power bank Baseus 20000mAh QPOW z kablem Typ-CPower bank Joyroom 10000mAh 2,1A 2x USB


 


Przenośny głośnik bluetooth nada klimatu każdemu Bikepackingu


Jeżeli już mamy wspomniany powyżej powerbank to świetna okazja aby bez obaw zapakować przenośny głośnik. Po co głośnik w podróży?
Jest doskonałym umilaczem a często nawet motywatorem w czasie wydajnego pedałowania. Z kolei w sytuacjach kiedy zatrzymamy się na zjedzenie czegoś ciepłego albo przy nocnym biwakowaniu, płynące z niego linie melodyczne nadadzą niepowtarzalnego klimatu i rozkręcą towarzystwo.

 

Głośnik Borofone bezprzewodowy Bluetooth BR18 Encourage


Zabezpieczenie przed kradzieżą – kodowane kłódki i uchwyty


Bikepacking kojarzy się z samymi przyjemnościami i świetnie, bo taki ma być. Jednak zapominamy o tym, że niestety na świecie są też źli ludzie, którzy być może czekają na to abyśmy zmęczeni wyprawą zostawili gdzieś nasz „ naładowany” rower pędząc na kawę albo do restauracji. To świetna okazja dla złodzieja. Jednoślad ciężko zabierać ze sobą do lokalu dlatego pomyślmy o kłódkach zabezpieczających albo antykradzieżowych zapięciach. Możemy je śmiało stosować jako zabezpieczenie opuszczonego roweru ale także do solidnego zapięcia umieszczonych na nim sakw i toreb. Mocne materiały uniemożliwiają także tak często stosowaną przez złodziei praktykę wyważania tego rodzaju zabezpieczenia. Stabilna konstrukcja odporna jest na jakiekolwiek wyłamania.

 

zapięcie rowerowe z szyfrem Dunlopzapięcie rowerowe Sekura U-lock



To co zabierzemy na Bikepacking z pewnością będzie odgrywało dużą rolę w miejscach, które są dalekie od cywilizacji.
My także zalecamy od niej odpoczywać, jednak korzystanie z wszelkich udogodnień elektronicznych z zachowaniem zdrowego rozsądku i umiaru jest bardzo pomocne, czasem nawet konieczne.
Zwłaszcza w wyprawach rowerowych kiedy często jesteśmy zdani sami na siebie.
Dlatego oprócz standardowych czynności i rzeczy w czasie pakowania na bikepacking nie zapominajmy sprawdzić poprawnego działania telefonu, nawigacji oraz zróbmy dokładny przegląd roweru.
Działajmy według zasady przezorny zawsze ubezpieczony!!!

 

 

 

Niniejsza strona korzysta z plików cookie
Znajdź nas na Facebooku